3. Видима и Черно море отчаяха публиката за 0:0 (видео)

Видима и Черно море отчаяха публиката за 0:0 (видео)

В изключително слаб мач двата тима могат сериозно да поспорят кой бе по-зле на терена

Видима-Раковски и Черно море откриха 13-ия кръг на А група с безличен мач, който няма да се запомни с абсолютно нищо. Двата отбора си разделиха по едно полувреме, но показаха, че футболът в България наистина бавно, но сигурно дълбае дъното и не можаха да си вкарат за 0:0.

Слаби защити, уморени халфове и нападатели без идея как да ритнат топката в мрежата изнервиха и без това малкото публика (около 500 души) на стадион "Раковски" в Севлиево.

Срещата бе много важна и за двата отбора, което сякаш допълнително напрегна играчите на Костадин Ангелов и Стефан Генов.
Първото полувреме протече под диктовката на Черно море, но „моряците” не можаха да намерят верния път към вратата на стража на Видима Колев.

Втората част бе за домакините, но Веско Стойков, Георги Стойчев и появилият се през втората част Георги Какалов показаха неумение да завършват атаките на тима и нулите за двата тима се запазиха до края на мача.

Още в 4-ата минута Миро Манолов можеше да открие за варненци. Той получи хубав пас по земя през центъра, но се зачуди как да вкара и лекомислено ритна топката по земя право във вратаря. В 11-ата минута стражът на домакините се намеси добре при удар на Ермес Паломино от малък ъгъл.

В средата на полувремето Миро Манолов нямаше шанса да се разпише, макар да отигра добре. Той засече с глава центриране от корнер, но бранител на Видима се оказа последна преграда пред гола и изби с глава от голлинията.

Видима рядко поглеждаше към вратата на Черно море и стигна до голово пложение едва в 39-ата минута, Тогава защитникът Панов се включи в атака, откри се добре вдясно и от ъгъла на наказателното поле силно стреля по въздух, но Илко Пиргов с една ръка спаси.

Видима-Раковски изигра втората част по-активно и изпусна своя шанс за победа. Още след центъра Пиргов се прояви добре като на два пъти спаси своите от гол след последователни удари. След час игра левият защитник Игнатов нахлу добре в половината на Черно море, стигна до наказателното поле, но би право в Илко Пиргов.

Двата отбора отпаднаха физически в края и често в средата на терена зееше огромна дупка. Това обаче не помогна на никого да нанесе съкрушителен удар.

Върхът на безсилието на двата тима пред гола дойде две минути преди края. Тогава Георги Какалов реши, че не трябва да скъса мрежата на Пиргов, когато беше изведен сам срещу него, а тактично изчака бранител да го покрие, за да симулира за дузпа.

Съдията Николай Йорданов му вдигна справедлив жълт картон, след което затормози футболисти и публика с три минути добавено време двата тима, за да сложи край на мъката при 0:0.

В класирането Видима-Раковски е на 14-то място с 10 точки. Черно море е на 6-та позиция с 21.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза