3. Видима разпиля Черноморец и съживи надеждите си за оцеляване (видео)

Видима разпиля Черноморец и съживи надеждите си за оцеляване (видео)

Тимът от Севлиево записа класическа победа с 3:0, като напълно надигра своя съперник

Отборът на Видима (Раковски) записа много важна домакинска победа с 3:0 срещу Черноморец (Бургас) в мач от 19-ия кръг на "А" група. Това бе и първи успех за тима от Севлиево през пролетта, както и първият мач, в който Видима се разписа през втория полусезон на първенството. Домакините бяха пълни господари на терена в по-голямата част от мача и заслужено се поздравиха с трите точки.

В началото на двубоя срещата бе равностойна, но в 10-ата минута Видима успя да се възползва от първата си по-сериозна възможност пред вратата на Борел и поведе. Станимир Андонов бе намерен в наказателното поле на „акулите” и с левия крак хубаво засече топката, пращайки я покрай стража на гостите.

Последваха доста скучни минути на стадион „Раковски”, а точно когато изтичаше половин час игра Черноморец създаде и първата си възможност за отбелязване на гол. „Акулите” обаче не успяха да изравнят, защото ударът с левия крак на Савио отдалеч бе спасен от Василев.

До почивката единственото интересно бе принудителната смяна на голмайстора за домакините Андонов, който бе заменен от Русев.

Второто полувреме започна доста бурно и в 49-ата минута Видима вече водеше с 2:0. Голмайстор бе Николай Владинов, който малко случайно засече топката в наказателното поле на Черноморец след удар на Панов към вратата на „акулите”.

Постепенно действията на терена се поуспокоиха, за да може стадион „Раковски” отново да избухне в 58-ата минута, когато бе оформено крайното 3:0. Домакините стигнаха до третия си гол чрез резервата Ангел Русев, който след центриране отдясно на Борел, разпечата за трети път стража на гостуващия тим.

До края на двубоя Черноморец пропиля най-добрата си ситуация в мача в 65-ата минута, когато при центриране пред Василев, Бонев скочи и стреля с глава, а ударът му профуча на сантиметри покрай лявата греда на вратаря на Видима.

До края на мача Черноморец търсеше почетното попадение, но така и не достигна до него и по този начин домакините записаха класическа победа и се поздравиха с изключително важен успех.

След него, Видима вече има 12 точки и е 16-ти. Черноморец пък записа четвърта загуба от началото на първенството и заема 7-ата позиция с 29 точки.

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

Септември с нова победа, прати Хебър на дъното (ВИДЕО)

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА