3. Витоша загуби дебютния си мач от Първа лига в Бистрица (ВИДЕО+СНИМКИ)

Витоша загуби дебютния си мач от Първа лига в Бистрица (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Тигрите" отстъпиха с 0:3 пред Верея

Витоша Бистрица от рано се насочи към завръщане във Втора лига. Верея (Стара Загора) спечели гостуването си на "тигрите" с 3:0 и продължава с отличното си представяне в родния шампионат.

В 33-ата минута Мехди Фенуш намери мрежата на Християн Василев - 1:0 за "сините". Халфът от Алжир показа отлична техника и завъртя покрай себе си трима бранители на Витоша, а след това порази далечния ъгъл на вратата - едно от хубавите попадения през сезона в Първа лига.

Няколко минути след гола на Фенуш на "стрелбището" застана Венцислав Бенгюзов, но последва пропуск на полузащитника на Верея. Опитният футболист обаче запази още една своя "реплика" за след почивката. В 69-ата минута вратарят на "тигрите" Василев допусна груба грешка, изритвайки топката напред, която попадна у Бенгюзов. Последва моментален прехвърлящ удар от около 30 метра и резултатът стана 2:0 за Верея.

Силната игра на гостите намери израз и в трети гол. Той падна в 87-ата минута, когато ветеранът Георги Андонов порази целта с глава след центриране от корнер. Така логично победата отиде на сметката на състава на Илиев, а "тигрите" на Костадин Ангелов продължават да търсят по-добри дни за себе си в Първа професионална лига.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо