3. Вратар затрудни ЦСКА на „Армията” (ВИДЕО)

Вратар затрудни ЦСКА на „Армията” (ВИДЕО)

„Червените” стартираха пролетта с 2:0 над Струмска слава

ЦСКА стартира пролетния полусезон в Югозападната „В” група с трудна победа 2:0 над Струмска слава (Радомир) в 18-ия кръг. С гол на капитана Борис Галчев в 44-ата минута преднината на „армейците” беше минимална до добавеното време на мача, когато Преслав Йорданов заби второ попадение.

Двубоят, в който ЦСКА беше гост, се игра на стадион „Българска армия” заради неуредици по стадиона в Радомир. Присъстваха около 6000 зрители.

Мачът започна с минута мълчание в памет на Трифон Иванов, а фланелката с №3 бе извадена от отбора на ЦСКА, като такава беше поставена на съдийската скамейка. „Червените” пак играха с черни екипи като миналата седмица в контролата с Дунав (Русе) и в 3-ата минута публиката изръкопляска за Туньо.

ЦСКА изпитваше проблеми през първото полувреме. Единствено Борис Галчев от свободен удар накара Костадинов да избива акробатично.

При първата по-удобна възможност Галчев не се поколеба да потърси опразнения горен десен ъгъл от дъгата на наказателното поле и с хубав удар с левия крак изведе ЦСКА точно преди почивката. В радостта си халфът отиде при плаката на Трифон Иванов, издигнат от феновете, и целуна лика на Туньо.

През второто полувреме ЦСКА пропусна да убие интригата. Момчил Цветанов можеше да покачи, когато излезе сам срещу вратаря. Но Костадинов скъси ъгъла и попречи на Цветанов да го прехвърли.

Решителна намеса имаше вратарят на „гостите” Анатолий Господинов, която не доведе до попадение на изведения Янчев. Стражът напусна наказателното поле, за да изчисти навреме.

А Преслав Йорданов получи извеждащ пас от Боби Галчев пред вратата на родния си клуб, но Костадинов парира удара.

В края вратарят на Струмска слава се изяви чудесно и при удари на Цветков и Маламов.

В добавеното време Преслав Йорданов оформи крайното 2:0 с глава. Асистенцията от свободен удар бе на Галчев.

ЦСКА постигна 17-а победа в 17 мача в групата и натрупа актив от 51 точки. Втори е Витоша (Бистрица) с 43, а трети е съставът на Сливнишки герой с 40.

„Червените”, които имат само победи този сезон, срещат Берое в полуфинал на турнира за купата на България. Мачовете са на 6 и 20 април.

СТРУМСКА СЛАВА - ЦСКА 0:2
0:1 Борис Галчев (44')
0:2 Преслав Йорданов (90')

Състав на ЦСКА: Анатолий Господинов, Кирил Динчев, Ангел Грънчов, Божидар Чорбаджийски, Виктор Райчев, Йордан Йорданов, Самир Аясс (77-Петър Витанов), Борис Галчев, Станислав Маламов (89-Хазуров), Момчил Цветанов (61-Николай Цветков), Преслав Йорданов

18 КРЪГ - 21.02.2016 г. /неделя/ - 14.00 ч.
   №    ДОМАКИН ГОСТ РЕЗУЛТАТ ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ
154    ВИТОША /БИСТР./    ЧИКО /БЯГА/  4-0     ст. Царско село
155    ВЕЛБЪЖД /КЮСТ./    СОФИЯ 2010 /СФ./  2-3
156    БОТЕВ 1937 /ИХТИМАН/    РИЛСКИ СПОРТИСТ /САМ./  1-1
157     ЧЕПИНЕЦ /ВЕЛ./    БЕЛАСИЦА /ПЕТР./  1-1     ст. Ракитово
158    ПФК СЕПТЕМВРИ АД /СФ./    ВИХРЕН /САНД./  0-2     ст. Ковачевци
159    СТРУМСКА СЛАВА /РАД./    ПФК ЦСКА АД /СФ./  0-2     ст. Българска армия     18.30 ч.  ТВ

Илиан Илиев и България вървят към исторически рекорд

До края на годината можем да изравним висшето постижение от 12 поредни мача без загуба

Илиан Илиев: Равенствата не ни радват, искаме победи

Националният селекционер говори преди гостуването на България в Северна Ирландия

ИЗВЪНРЕДНО: Левски продава Сангаре

Нападателят на Левски може да отиде в Египет

ЦСКА има нов директор

ЦСКА вече има нов Съвет на директорите

Норвежец поднови тренировки с ЦСКА

ЦСКА стартира седмичния си тренировъчен процес на клубната база в Панчарево преди съботният двубой срещу Левски