3. Втора поредна победа на нула за Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Втора поредна победа на нула за Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Разградчани удариха съперник на Манчестър Юнайтед в групите на Лига Европа

Лудогорец постигна втора поредна победа по време на подготвителния си лагер в Турция. Разградчани, които се подготвят главно за 1/16 финала в Лига Европа срещу ФК Копенхаген, се наложиха с 2:0 над украинския Зоря (Луганск), играл в групите на турнира през есента. Светослав Дяков и Жуниор Кишада бяха точни във всяко едно от полувремената. Двубоя се проведе в Белек, Турция.

Георги Дерменджиев използва две различни единайсетори преди и след почивката. Вратарите на Милан Борян и Даниел Наумов не се включиха в мача. Другите, които не получиха игрови минути, бяха: Антонио Георгиев, Ивайло Климентов, Светослав Ковачев и Цветелин Чунчуков.

Владо Стоянов трябваше да вади удар на Кадимян още във 2-ата минута. Стражът, който наскоро преподписа с „орлите”, се намеси добре и при тежък удар на Желко Любенович.

Централният защитник Георги Терзиев разтегна леко при шпагат, но успя да довърши полувремето, когато беше променен целият състав на Лудогорец.

Резултата откри капитанът Светослав Дяков след пробив и асистенция на Джоди Лукоки, като българинът си спря центрирането отдясно и порази вратата на Зоря. Дяков все още няма гол в официален мач този сезон.

Лудогорец можеше да удвои в края на полувремето, когато отново Лукоки отлично проби отдясно и сви за Кафу, но Чуваев спаси ниския шут на най-конвертируемия играч на разградчани в близкия ъгъл.

След паузата Зоря направи два пропуска, като Бонавентура и Кулач стреляха неточно.

В 78-ата минута груба грешка в отбраната на Зоря позволи на Жуниор Кишада да прехвърли напусналия наказателното поле вратар на украинците Шевченко, пресрещнал Жоао Пауло, за крайното 2:0. Стражът успя да отнеме от новото попълнение на Лудогорец, но при изнасянето бранител сбърка и Кишада се възползва, като вкара първия си гол в контролите.

Зоря завърши на последното място в група „А”, където бяха още отборите на Фейенорд и Фенербахче, като измъкнаха равенства с по 1:1 у дома срещу тях.

В момента тимът заема 3-ото място в украинското първенство след Шахтьор Донецк и Динамо (Киев).

ЛУДОГОРЕЦ - ЗОРЯ (ЛУГАНСК) 2:0 (краен)
1:0 Дяков (31')
2:0 Кишада (78')

Лудогорец първо полувреме: Владислав Стоянов, Йордан Минев, Игор Пластун, Георги Терзиев, Александър Василев, Светослав Дяков, Абел Анисе, Вандерсон, Джонатан Кафу, Джоди Лукоки, Марселиньо.

Лудогорец второ полувреме: Ренан дос Сантос, Сисиньо, Козмин Моци, Паломино, Натанаел, Лукас Саша, Густаво Кампаняро, Върджил Мисиджан, Жоао Пауло, Клаудиу Кешеру и Кишада.