3. Втора поредна победа за юношите до 16 години

Втора поредна победа за юношите до 16 години

В последния си двубой от четиристранния турнир България ще се изправи срещу Северна Ирландия

България U16 постигна втора победа в приятелския турнир под егидата на УЕФА в Сливен. "Лъвчетата" на селекционера Марчо Дафчев надделяха над връстниците си от Люксембург с 2:0 на стадион "Хаджи Димитър" и затвърдиха доброто впечатление от първия двубой преди 2 дни, в който се наложиха над Уелс (3:1).

Нашите имаха превъзходство почти през целия двубой и отбелязаха по едно попадение във всяко от двете полувремена. В 15-ата минута Симеон Александров откри резултата с прехвърлящ далечен изстрел, а след това Мартин Сораков и съименникът му Хайдаров пропуснаха да увеличат преднината на България. С отлични изяви се прояви и вратарят ни Мартин Петков, който отрази опасни удари на футболистите на Люксембург.

Автор на второто попадение стана Николай Калинов, който се възползва от хубав пробив на Сораков и отлично подаване в 74-ата минута.

В последния си двубой от четиристранния турнир на 17 април (сряда) от 11:00 ч. юношеският тим а България ще се изправи срещу Северна Ирландия, отново на ст. "Хаджи Димитър" в Сливен.

Съставът на България: 12. Мартин Петков, 3. Калоян Костов, 4. Лазар Боянов, 20. Симеон Александров, 13. Мартин Аврамов, 14. Даниел Начев, 15. Николай Калинов, 18. Станислав Дюлгеров, 10. Валентин Николов, 7. Мартин Сораков, 8. Мартин Хайдаров (през второто полувреме в игра влязоха: 2. Александър Бучков, 6. Панайот Пасков, 9. Георги Мавродиев, 17. Антон Бакалов, 19. Иван-Йоанис Атанатос)
Добрин Гьонов: Всяко начало си има край