3. Японско острие донесе успеха на Берое над безидеен Пирин (ВИДЕО+СНИМКИ)

Японско острие донесе успеха на Берое над безидеен Пирин (ВИДЕО+СНИМКИ)

Заралии се наложиха с 1:0, Кохей Като вкара първия си гол

Берое победи Пирин в двубой  от петия кръг на Първа професионална лига. Срещата на стадиона в Стара Загора завърши при резултат 1:0. Голмайстор стана японецът Кохей Като, който вкара първия си гол с екипа на заралии.

Берое надигра съперника си и заслужено се поздрави с успеха, след който „зелените” събра 9 точки и зае третото място. Благоевградчани са десети с 4.

След петия кръг в първенството предстои пауза, в която ще се изиграят мачове от световните квалификации за Мондиал 2018. България посреща на 6 септември Люксембург.

Темпото през първото полувреме  в Стара Загора бе бързо, но опасните и интересни положения липсваха. Отборът на Пирин прие играта в половината и разчиташе на контраатаки, до които рядко се стигаше. Берое, от своя страна, владееше повече топката, възпитаниците на треньора Александър Димитров разиграха продължително с много докосвания, но в играта им липсваха агресивност и идеи.

Единственото по-интересно положения за цялото първо полувреме бе в полза на гостите от Благоевград. В 32-ата минута Димитър Благов пое топката в половината на Берое, спечели няколко метра и стигна до дъгата на наказателното поле. От там той отправи мощен удар, но топката мина над вратата, пазена от Благой Макенджиев.

Като цяло „орлетата” играха затворено, но по-правилно от своя съперник. Те така и не остави свободни пространства за нападателите, които така и не успяха да намерят верния път към вратата на Красимир Костов. Той не трябваше да прави решителни спасявания. В 23-ата минута Александър Василев шутира силно от дистанция, топката тупна точно пред стража на гостите, но той спокойно я улови.

Второто полувреме започна ударно за заралии. Домакините се впуснаха в атака веднага след подновяването на играта и това даде резултат.

В 47-ата минута Алекс Колев получи в наказателното поле и веднага намери Кохей Като. Японецът се освободи и отправи силен удар, с който не остави никакви шансове на Краси Костов. При това положение Алешандре Ханс бе много неубедителен, като изпусна да заеме позиция навреме и да покрие Колев. Това бе дебютен гол за Като.

До края на двубоя Берое не изпусна инициативата. На терена имаше сякаш един отбор – този на домакините. Те владееха чувствително повече топката и не спираха да атакуват, докато Пирин така и не успя да затрудни и застраши Макенджиев.