3. ЮАР и България извъртяха 1:1 пред 40 хиляди на "Орландо Стейдиъм" (видео)

ЮАР и България извъртяха 1:1 пред 40 хиляди на "Орландо Стейдиъм" (видео)

Гол на Валери Божинов и блестящи намеси на Николай Михайлов донесоха равенството за „трикольорите”

Отборите на ЮАР и България завършиха наравно 1:1 в приятелската среща по между си, която се игра пред 40 хиляди зрители на „Орландо Стейдиъм” в Йоханесбург. Като цяло Бафана Бафана бе по-настоятелният тим на терена, но не и по-ефективният. ЮАР успя да поведе в резултата с гол на Сангвени в 20-ата минута, но Валери Божинов възстанови равенството десет минути по-късно. Добри включвания като резерви направиха Мартин Камбуров и Димитър Рангелов, но като цяло българската атака се представи под очакванията и не затрудни особено много вратаря Куне.

ЮАР започна много силно срещата и в началните минути не позволи на българския отбор да излезе от собствената си половина. В 10-ата минута Мфела за първи път изпробва рефлекса на Ники Михайлов. Нападателят стреля мощно с левия крак от около 30 метра, но българският страж внимаваше и изби в корнер.

Малко след това Кубони също стреля силно с левия крак от далеч, но Михайлов отново внимаваше и спаси. Така се стигна до 20-ата минута, когато натискът на ЮАР даде резултат. Центриране от ъглов удар на Шабалала достигна до далечната греда, където непокрития Сангвени засече с глава и от упор разстреля Ники Михайлов за 1:0.

България пък отправи първия си точен изстрел едва в 25-ата минута, когато Ивелин Попов стреля слабо от границата на наказателното поле и не затрудни Куне. Само 6 минути по-късно обаче момчетата на Мъри Стоилов успяха да изравнят. Георги Пеев намери в наказателното поле на ЮАР непокрития Валери Божинов, той спря добре с левия крак и с десния разстреля вратря Куне от няколко метра за 1:1.

До края на полувремето отново отборът на ЮАР взе инициативата в свои ръце и бе близо до изравняване, но удари на Кубони и Шабалала преминаха над вратата, а страхотен удар с десния крак на Летшолойане, който влизаше право в долния десен ъгъл на българската врата, бе спасен по блестящ начин от Ники Михайлов, който запази равенството на почивката.

През втората част ЮАР продължи да бъде по-добрият тим на терена, но все по-трудно стигаше до чисто положение. Първият точен изстрел след почтвката бе дело на Кубони с левия крак от около 25 метра, който обаче не затрудни сигурния Михайлов.

В ответната атака пък резервата в българския тим Мартин Камбуров проби добре отляво, пусна пас към Рангелов, който стреля моментално, но Куне спаси своя отбор. Малко по-късно Рангелов направи нов опит да се разпише, но негов шут от около 25 метра не затрудни вратаря на домакините.

До края на срещата не се стигна до нищо по-интересно, след като двата отбора направиха редица смени в своите състави. В крайна сметка резултатът остана непроменен и България записа престижно равенство срещу домакина на Мондиал 2010.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение