3. Юношите до 19 години се отпуснаха и загубиха от Беларус (ВИДЕО)

Юношите до 19 години се отпуснаха и загубиха от Беларус (ВИДЕО)

"Лъвчетата" на Ангел Стойков паднаха с 0:1 в Сливен и ще са в трета урна на жребия за Елитния кръг

Юношеският национален отбор до 19 години загуби с 0:1 от Беларус в последния си мач от група 8 на първия квалификационен кръг за Евро 2017 в Грузия. Иван Бахар вкара победния гол за Беларус в 83-ата минута за заслужения успех на гостите на „Хаджи Димитър” в Сливен.

Трикольорите, Водени от Ангел Стойков, ве­че се класираха за Елитния кръг след престижни победи над фаворитите Португалия (1:0) и Дания (3:1), но отборът на Ангел Стойков изпусна шанса да е в по-горна урна на жребия, който ще се тегли в Нион на 13 декември.

По същото време Португалия обърна Дания за 2:1 в Стара Загора и се присъедини към „лъвчетата” в следващия етап от квалификациите.

Ангел Стойков направи две промени в своите 11 и не пусна бранителя на Славия Петко Христов и Иван Тилев (Септември Сф). Вместо тях играха Васил Добрев (Септември Сф) и Станислав Иванов (Левски).

През целия мач нашият отбор не беше достатъчно активен и предимно се бранеше. Белорусите няколко пъти нахлуваха опасно пред нашата врата до почивката, но не успяха да нанесат решителния удар, а стражът Даниел Наумов отрази тупалка отдалеч под гредата.

С началото на втората част натискът на Беларус се засили още повече и само късметът ни спасяваше от гол. Асен Чандъров изби от голлинията, а стражът Наумов получи травма и доигра мача с видим дискомфорт.

Напористата игра на Беларус се увенча с гол в 83-ата минута, когато Иван Бахар получи на границата на наказателното поле, обърна се, надбяга двама и пусна по земя покрай Наумов в далечния ъгъл за 1:0.

Този гол ни извади от втора урна за Елитния кръг на квалификациите и ни прати в трета урна. В следващия кръг ще има 7 групи по 4 отбора и само победителите в групите ще се класират за финалите в Грузия следващото лято.

Мачовете от Елитния кръг ще се играят в периода 20-28 март 2017 година.

България (19) - Беларус (19) 0:1