3. Юношите на ЦСКА с класика срещу Академик (Свищов) (ВИДЕО)

Юношите на ЦСКА с класика срещу Академик (Свищов) (ВИДЕО)

Тони Силва с красив гол, Карачанаков и Шилдаров също се разписаха за успеха на „червените”

ЦСКА спечели с 3:0 първата си контролна среща на родна земя след подготвителния лагер в Турция.

„Червените” се наложиха над последния в класирането на „Б” футболната ни група тим на Академик (Свищов), макар че наставникът им Стойчо Младенов реши да заложи на по-младите футболисти.

Шанс за изява получиха и новодошлите Иван Стоянов и Иван Маркович. Последният ще се запомни най-вече с един далечен шут през първото полувреме, който бе отразен отлично от вратаря на гостите Младенов.

Преди почивката стражът на Академик (Свищов) се намеси решително и след удар от близка дистанция на Антон Карачанаков, а в самото начало на второто полувреме имаше късмет, защото шут на младото крило от пряк-свободен удар срещна напречната му греда.

ЦСКА поведе в 63-ата минута, когато Карачанаков центрира от статично положение, а реферът видя нарушение срещу Долапчиев в пеналта и отсъди дискусионна дузпа.

Зад топката застана Карачанаков и бе безпогрешен, пращайки я в горния ъгъл на вратата за 1:0.

Попадението вдъхна допълнително самочувствие на „червените” и само девет минути по-късно Тони Силва вкара красиво попадение за 2:0 с прехвърлящ фалцов изстрел.

Крайното 3:0 пък бе оформено от тийнейджърът Михаил Шилдаров.

Младокът се появи на терена десет минути преди края на редовните 90, а в 88-ата се възползва от неразчетено излизане на вратаря и с глава прати топката в мрежата, реализирайки дебютното си попадение за „армейците”.

Следващата контрола на ЦСКА е срещу Берое, а първият официален мач на „червените” е срещу Черноморец на 24 февруари.

ЦСКА - Академик Свищов 3:0

1:0 Карачанаков ('63)
2:0 Тони Силва ('72)
3:0 Михаил Шилдаров ('88)

Стартов състав на ЦСКА: 99. Колев, 30. Попов, 24. Илиянов, 3. Ногейра, 27. Ереро, 16. Витанов, 28. Маркович, 9. Стоянов, 71. Карачанаков, 7. Силва, 45. Долапчиев;
Резерви: Злати Златев, Йордан Янев, Михаил Шилдаров, Кристиян Пешов, Иван Ангушев, Никола Маджаров;

Стартов състав на Академик Свищов: 12. Младенов, 17. Дамянов, 13. Горанов, 3. Граматиков, 4. Бачев, 6. Михайлов, 21. Генов, 8. Христов, 19. Игнатов, 10. Тафраджийски, 9. Янчев

МИНУТА ПО МИНУТА:

'90 Край на мача! ЦСКА победи Академик Свищов с класическото 3:0 в контролна среща, играна на официалния терен на НСА.

'88 ГООООООЛ ЗА ЦСКА! Появилият се преди малко Михаил Шилдаров получи дълъг пас от Ногейра и изпревари вратаря, пращайки топката с глава в мрежата – 3:0.

’80 Първата рокада в състава на ЦСКА. Михаил Шилдаров заменя Долапчиев.

’75 Васил Попов пробва далечен шут, но топката минава високо над вратата.

’72 ГООООООЛ ЗА ЦСКА! Долапчиев подаде технично към Тони Силва, който от тъчлинията навлезе към наказателното поле и от ъгъла му вкара изключително красиво попадение с фалцов изстрел – 2:0.

’63 ГОООООЛ ЗА ЦСКА!!! Антон Карачанаков е безпощаден от бялата точка и праща топката неспасяемо в горния ъгъл на вратата – 1:0.

’62 Дузпа за ЦСКА! Иван Стоянов е фаулиран, нов пряк-свободен удар в полза на ЦСКА. Този път Карачанаков центрира, а Долапчиев падна в наказателното поле и реферът отсъжда дузпа, въпреки протестите на гостите.

'53 Пореден пряк-свободен удар в полза на ЦСКА, този път разстоянието до вратата е около 30-ина метра, а шутът на Карачанаков – прекалено неточен.

'50 Иван Стоянов стреля силно, но Граматиков блокира шута му. После бившият футболист на Лудогорец е спря непозволено, но след центрирането на Карачанаков гостите опитват контраатака, която e спряна с цената на жълт картон от Браян Ереро.

’47 Греда! Антон Карачанаков е фаулиран точно на ъгъла на наказателното поле. Самият той застава зад топката и я праща в напречната греда!

’46 Начало на второто полувреме.

’45 Край на първото полувреме. ЦСКА и Академик Свищов не си вкараха гол преди почивката на контролата, която се играе на официалния терен на НСА.

’45 Тодор Христов центрира към наказателното поле на ЦСКА, където Тафраджийски игра с глава, но не съумя да улучи вратата.

’40 Сега последните в класирането на „Б” група футболисти получават шанс да изпълнят пряк-свободен удар. Гостите опитват да направят заучено положение, но то не се получава и Горанов стреля високо над вратата на ЦСКА.

’38 Академик Свищов отговаря с контраатака, след която стига до корнер. Тодор Христов застава зад топката, но след центрирането му Стоян Колев се намесва решително, а после Ереро чисти в нов ъглов удар.

’34 След ъгловия удар последва разбъркване в наказателното поле на Академик, но то не доведе до нищо опасно.

’32 Иван Маркович овладя топката пред наказателното поле на гостите и стреля много опасно към вратата на Академик, но стражът на гостите отново показа невероятен рефлекс и изби в корнер.

’30 Темпото на игра отново спадна, след като „червените” повишиха оборотите за около десетина минути.

'28 Нарушение в атака на Иван Стоянов спира нападение на „червените”.

'24 Маркович подава към Карачанаков, който стреля от ъгъла на наказателното поле, но топката излиза в аут.

'20 Невероятно спасяване на Младенов! Тони Силва проби отляво и намери непокрит пред вратарското поле Антон Карачанаков, който стреля силно, но стражът на гостите от Свищов спаси!

'19 Васил Попов сложи топката на главата на Долапчиев, но младият нападател на ЦСКА не успя да нанесе точен удар.

'17 След продължителна атака на ЦСКА топката попадна у Браян Ереро, чието прострелно центриране бе избито от бранител в синьо. Последва удар на Тони Силва от дистанция, който бе много неточен.

'15 Васил Попов е спрян непозволено от капитана на Академик (Свищов). След нарушението на Бачев последва свободен удар за ЦСКА, който обаче не бе изпълнен по най-добрия начин от Антон Карачанаков.

'14 Тодор Христов опитва пробив по левия фланг на атаката, но Васил Попов го настига и чисти в корнер. Самият Христов изпълни ъгловия удар, но Иван Маркович е над всички в наказателното поле на ЦСКА.

'12 Академик Свищов опитва бърза контраатака, но Нуно Ногейра я спира майсторски с шпагат;

'11 Григор Долапчиев бе изведен в наказателното поле на съперника, но вместо да стреля, реши да подава към Иван Стоянов, чието центриране бе блокирано.

'10 ЦСКА владее инициативата в първите 10 минути на срещата, но засега атаките на „червените” приключват пред наказателното поле на Академик.

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира