3. Юношите паднаха от Македония с 0:1

Юношите паднаха от Македония с 0:1

Нашите завършиха мача с човек по-малко

Юношеският национален отбор на България до 18 г. отстъпи пред връстниците си от Македония с 0:1 в контролна среща, която се игра в тренировъчен център „ФФМ“ в Скопие.

Първата възможност за гол в мача се откри пред България в 12-та минута. След бърза атака, Ковачев подаде към Русев, който стреля, но покрай лявата греда.

Три по-късно Даниел Наумов показа класа и отрази удар на Дарко Додев.

В 26-та минута националите стигнаха до нова добра ситуация, но Русев не успя да реализира.

До края на първата част Наумов отново трябваше да се намесва, след като спаси шут на Сюлеймани от пряк свободен удар.

Домакините откриха резултата в 64-та минута чрез капитана Давор Здравковски, който  бе точен от дузпа.

В продължението на двубоя България остана с човек по-малко, след като резервата Добромир Бонев получи червен картон за нарушение срещу вратаря Филип Трайчевски.

Втората контрола между Македония и България ще се състои в четвъртък от 12:00 часа.

Македония U18 – България U18 1:0 (0:0)
Голмайстор: Давор Здравковски (64-д.)

Македония U18: 1. Филип Трайчевски, 2. Тодор Тодоровски, 3. Михаил Маневски, 4. Агон Хани, 5. Нехар Садики (Антонио Митрев), 6. Есмин Личина, 7. Даниел Милованович (Дарко Додевски), 8. Ердон Даци (Кристиян Ацковски), 9. Албан Сюлеймани (Александър Мишев), 10. Давор Здравковски - капитан, 11. Дарко Додев (Шефит Шефити)

Селекционер: Жетон Несими

България U18: 1. Даниел Наумов, 15. Петър Генчев (Кристиян Славов), 3. Васил Добрев, 18. Мариян Димитров, 4. Ангел Лясков, 10. Илиян Стефанов (Георги Чукалов), 6. Асен Чандъров (Добромир Бонев), 8. Георги Русев, 11. Светослав Ковачев (Радослав Димитров), 9. Тонислав Йорданов – капитан (Валентин Йосков), 7. Аспарух Смилков (Павел Головодов)
Селекционер: Светослав Тодоров

Съдия: Йован Качески (Македония)
Георги Иванов: Искам да изчистя всички съмнителни съдии