3. Юношите победиха Черна гора като гост

Юношите победиха Черна гора като гост

Победното попадение отбеляза футболистът на Левски Георги Атанасов

Юношеският национален отбор на България до 16 г. спечели втората си проверка срещу Черна гора с 1:0. Преди два дни двата тима завършиха 2:2 в първата контрола в Подгорица.

Възпитаниците на Стефан Колев контролираха мача и заслужено се поздравиха с успех. Победното попадение отбеляза футболистът на Левски Георги Атанасов в средата на второто полувреме, когато изстрелът му от разстояние се оказа неспасяем за вратаря на домакините Кривокапич. Най-добрият шанс за съперника пък дойде през първата част, когато Джуканович уцели гредата от свободен удар.

Младите „лъвчета“ завършиха мача в намален състав, след като Николай Арахангелов получи червен картон в 69-тата минута.

Съставът на България: Георги Панов, Марсел Йорданов, Денис Динев, Никола Църовски, Николай Златев (41 – Георги Атанасов), Теодор Георгиев (41 – Димитър Иванов), Николай Арахангелов, Мартин Гривнев (41 – Несим Салин), Мартин Петков (50 – Петко Петков), Емре Дрянов (41 – Мартин Тодорски), Божидар Костадинов (50 – Йордан Желев).

Селекционер: Стефан Колев.

Голмайстор: 0:1 Георги Атанасов 61