3. Юношите спечелиха първа точка в последния си мач на Евро 2015 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юношите спечелиха първа точка в последния си мач на Евро 2015 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Нашите изпуснаха Австрия в Созопол, нацелиха двe греди и заедно със съперника отпаднаха от турнира

България и Австрия завършиха при резултат 1:1 в последния си мач от група „А” на Европейското първенство за юноши до 17 години. Така двата отбора напуснаха надпреварата, която се провежда у нас, а напред от нашия поток продължават съставите на Испания и Хърватска.

В първите си два двубоя нашите национали отстъпиха пред Хърватия и Испания, съответно с 0:2 и 1:2, а във вторник стигнаха до първата си точка. Това стана на стадион „Арена Созопол”, пред около 3000 души.

Нашите изиграха най-силния си мач на форума и могат да съжаляват, че не взеха пълния комплект от точки, защото в края на срещата имаха наколко отлични шанса, а освен това нацелиха и гредата.

Мачът започна двуостро и в 13-ата минута Георги Русев имаше шанс да развие по-добре една добра наша атака, но не се сполучи.

Австрия отговори с опасен удар на Якупович, но Димитър Шейтанов се намеси добре. Стражът на Левски, който замени под рамката Даниел Наумов от Лудогорец, оставил добри впечатления с играта си в първите два мача, обаче бе безпомощен в 34-ата минута.

Тогава гостите направиха една бърза контраатака и топката се отби в крака на Георги Янев, за да стигне до Оливер Филип, който с диагонален изстрел я прати в мрежата – 1:0.

При този резултат дойде и почивката, а малко след нея „лъвчетата” възстановиха статуквото. Това стана в 43-ата минута, когато Томислав Йорданов вкара втория си гол на европейските финали, разписвайки се от воле след хубав пас на Георги Янев.

Десет минути по-късно Стаматов проби отляво и центрира към Йорданов, който стреля с глава и уцели напречната греда.

В 73-ата минута пък Йосков стреля с глава в гредата, след което Головодов бе близо до попадението, но топката бе избита от австрийски футболист от голлинията.

Така в крайна сметка двата тима поделиха точките и отпаднаха от Европ 2015, като България финишира с точка, а Австрия – с две в своя актив. Лидер в крайното класиране на група „А” е Хърватска със 7 точки, пред Испания с 5.

Съставите на двата отбора:

България: Шейтанов, Савов, Славов (к), Стаматов, Христов, Головодов, Янев, Русев, Йосков, Ковачев, Йорданов;

Австрия: Ерман, Саханек, Хайлман, Прирш, Рамадани, Дансо, Омерович, Вьобер, Ловрич (к), Якупович, Филип;

Томаш пуска двама българи титуляри срещу Септември София

Иван Турицов и Илиан Илиев ще стартират от първата минута

ЦСКА ще се връща към победите срещу Септември София

"Армейците" вдигнаха нивото в последния месец и търсят засължителни три точки днес

Гонзо за протеста срещу БФС: Феновете нападнаха националния отбор

"Тези фенове бяха против България", каза президентът на БФС

Ботев Пд се връща на "Колежа" за тежък тест с Левски

"Сините" искат да продължат напрежението над Лудогорец с нова победа

Загорчич атакува Венци Стефанов: Вярвате на човек, който говори глупости (ВИДЕО)