3. Ювелирно воле на Мартин Петров донесе победата на ЦСКА в Стара Загора (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" биха минимално Берое на техния стадион в предпоследната си контрола

ЦСКА победи Берое с 1:0 като гост в предпоследната си зимна контрола след красив гол на Мартин Петров в 17-ата минута на срещата. Заралии изпуснаха дузпа в края на първата част, спасена от Райс М'Боли.

В съботния слънчев следобед в Стара Загора пред доста прилично количество зрители Берое и ЦСКА направиха една добра проверка. В последните 30 минути за „зелените“ игра Венцислав Христов, който бе трансферна цел на Стойчо Младенов, но „армейците“ не намериха нужната сума, за да го привлекат и в резултат на сагата Берое претендира за неустойка по сключения договор.

В първите 5 минути беройци владееха повече, но липсваше завършващият удар.

В 5-ата минута македонският национал Стефан Спировски стреля от пряк свободен удар, но топката срещна стената.

Две минути след това Салим Керкар центрира от корнер на границата, откъдето Георги Андонов засече от границата на наказателното поле, но топката срещна страничната греда и не попадна в мрежата.

В 9-ата минута бе извършен фаул срещу Неманя Милисавлевич на 23-24 метра фронтално на вратата. Мартин Петров стреля, но топката мина над гредата.

Беройци организираха добра атака в 13-ата минута. Георги Андонов пусна късо за Елиаш, който продължи вляво за Салим Керкар. Крилото навлезе в наказателното поле, но вместо да стреля, се опита да направи пас успоредно на голлинията за Андонов, топката обаче не стигна до нападателя на „зелените“.

Мартин Петров стреля от малък ъгъл в 14-ата минута, но Иван Караджов внимаваше и улови.

Три минути по-късно обаче топката попадна в мрежата на беройския вратар. Мартин Петров получи пред наказателното поле и стреля добре по земя към долния ляв ъгъл на вратата, вкарвайки топката в мрежата за 1:0.

В 24-ата минута Мартин Петров стреля от 24-25 метра фронтално на вратата, но топката мина на сантиметри встрани от целта.

Три минути по-късно Елиаш подаде добре на Станислав Костов в наказателното поле, който пробва диагонален удар от ъгъла на малкия пеналт, но топката мина на сантиметри покрай вратата.

В 28-ата минута след извеждащ пас за Станислав Костов в наказателното поле, Райс М’Боли излезе напред и успя да улови преди новото попълнение на Берое да може да засече.

Елиаш организира скоростна атака в 34-ата минута с много добро извеждащо подаване за Георги Андонов. Нападателят навлезе в пеналта и стреля, но М’Боли показа отличен рефлекс и успя да избие над вратата.

В 37-ата минута Георги Андонов стреля от прекия свободен удар на метър пред наказателното поле, но прати топката над вратата.

Три минути по-късно Стефан Спировски центрира в наказателното поле от пряк свободен удар близо до тъчлинията. Георги Костадинов засече с глава от 10-ина метра, но топката мина на сантиметри вляво от пазената от М’Боли врата.

В последната минута на първото полувреме при отлично 30-метрово центриране на Стефан Спировски за Салим Керкар в наказателното поле Здравко Илиев си послужи с ръка и реферът посочи бялата точка за изпълнение на наказателно удар.

Елиаш застана зад топката и от бялата точка прати топката към долния десен ъгъл на вратата, но Райс М’Боли успя да спаси.

В 48-ата минута Стефан Спировски стреля от 25-26 метра, но Райс М’Боли спаси.

Атанас Зехиров се възполза от грешка на Фо-Поре в 60-ата минута, но не насочи топката в целта.

В 64-ата минута Мартин Петров изпълни пряк свободен в 64-ата, но бе неточен.

В 82-ата минута Венцислав Христов не подходи изцяло концентрирано след като бе изведен в наказателното поле и насочи топката към вратата, но слабо и в ръцете на М’Боли.

Берое гостува на 23 февруари, неделя, от 16:15 часа в ловеч на Литекс в среща от XXIII кръг на първенството на „А“ група. Това ще е и първата официална среща за „зелените“ от 15 декември насам.

От Ботев (Враца) пък обявиха, че ще приемат ЦСКА на 20 февруари (четвъртък) от 15:00 във Враца. Входът за проверката на "Христо Ботев" ще бъде свободен, а врачани ще използват мача да представят своя отбор за пролетта.

„Берое“ (Стара Загора) – ЦСКА (София) 0:1
голмайстори: 0:1 Мартин Петров 17′
„Берое“ (Стара Загора): 12. Иван Караджов – 2. Илия Мунин (57′ – 18. Атанас Зехиров), 6. Иво Иванов (57′ – 14. Игнат Дишлиев), 3. Владимир Зафиров, 28. Веселин Пенев (50′ – 15. Георги Динков) – 27. Игор Джоман (33′ – 70. Георги Костадинов), 92. Стефан Спировски (57′ – 4. Николай Чипев) – 9. Станислав Костов (78′ – 29. Елио Мартинс), 21. Елиаш (57′ – 88. Самир Аясс), 17. Салим Керкар (57′ – 16. Виктор Шишков), 7. Георги Андонов (61′ – 10. Венцислав Христов); старши треньор: Петър Хубчев
ЦСКА (София): 92. Райс М’Боли, 2. Здравко Илиев (46′ – 21. Венцислав Василев), 11. Неманя Милисавлевич (46′ – 6. Джаксън Менди), 14. Валентин Илиев (46′ – 4. Стивън Сънди), 19. Апостол Попов, 37. Жереми Фо-Поре, 5. Тодор Янчев (46′ – 26. Гуидо Ди Вани), 17. Мартин Петров (72′ – 9. Иван Стоянов), 18. Ивайло Чочев (72′ – 8. Борис Галчев), 20. Омар Косоко (61′ – 7. Тони Силва), 23. Емил Гъргоров (72′ – 71. Антон Карачанаков); старши треньор: Стойчо Младенов
главен съдия: Иван Пенчев (Стара Загора)
асистент съдии: Антон Тончев (Стара Загора), Красимир Енев (Стара Загора)
жълти картони: Владимир Зафиров (63′ – груб фаул), Георги Костадинов (72′ – груб фаул) ["Берое"]; Жереми Фо-Поре (22′ – груб фаул), Валентин Илиев (36′ – задържане), Емил Гъргоров (37′ – реплика) [ЦСКА]
стадион: „Берое“, Стара Загора

Чат на живо:

90' Край на мача!

82' Венцислав Христов получава топката в наказателното поле и пробва удар, но ударът е слаб и попада в ръцете на M'Боли.

78' Смяна в отбора на Берое. Елио Мартинс заменя Станислав Костов.

72' жълт картон за Георги Костадинов (Берое) за груб фаул.

71' Тройна смяна в ЦСКА: Петров, Гъргоров и Чочев напускат, а в игра са Стоянов, Карачанаков и Галчев.

64' Удар на Мартин Петров от пряк свободен удар, топката минава над вратата.

63' жълт картон за Владимир Зафиров (Берое) за груб фаул.

61' Смяна и при червените. Омар Косоко е заменен от Тони Силва.

61' Смяна в отбора на Берое. Георги Андонов отстъпва мястото си на Венцислав Христов.

60' След грешка на Жереми Фо-Поре Атанас Зехиров стреля към вратата, но тя минава покрай рамката.

57' Пет смени в отбора на Берое. Елиаш е заменен от Самир Аясс, Спировски отстъпва мястото си на Николай Чипев, Виктор Шишков заменя Салим Керкар, Игнат Дишлиев е в игра вместо Иво Иванов, Атанас Зехиров заменя Илия Мунин.

52' Гъргоров стреля от фаул встрани от вратата.

50' Смяна в отбора на Берое. Георги Динков заменя Веселин Пенев.

48' Удар на Стефан Спировски от 25-26 метра, но Райс М'Боли спасява

В състава на ЦСКА са направени няколко промени на полувремето, като Василев, Менди, Сънди и Ди Вани са в игра на мястото на Вальо Илиев, Здравко Илиев, Янчев и Милисавлевич.

16:07 ч Начало на второто полувреме!

45' Край на първото полувреме!

45'  Райс Мболи демонстрира страхотен рефлекс и спасява дузпата, изпълнена от Елиаш

44'  Здравко Илиев игра с ръка в наказателното поле и реферът посочва бялата точка

40' Стефан Спировски центрира в наказателното поле от пряк свободен удар близо до тъч линията. Георги Костадинов засича с глава от 10-ина метра, но топката минава на сантиметри в ляво от пазената от М'Боли врата.

37' Георги Андонов стреля от прекия свободен удар на метър пред наказателното поле, но праща топката над вратата

37' жълт картон за Емил Гъргоров (ЦСКА) за реплика.

36'  жълт картон за Валентин Илиев (ЦСКА) за задържане на Георги Андонов пред наказателното поле

34' Скоростна атака на Берое. Елиаш извежда добре Георги Андонов в наказателното поле. Андонов навлиза в пеналта и стреля, но М'Боли показва отличен рефлекс и успява да избие над вратата.

33' Смяна в отбора на Берое. Игор Джоман е заменен от Георги Костадинов.

27' Бърза атака за Берое, при която Елиаш изведе Костов на стрелкова позиция, но ударът му бе неточен

22'  Жълт картон за Жереми Фо-Поре.

23'  Много добър удар на Петров от границата на наказателното поле, Караджов не помръдна, но топката мина на сантиметри от вратата.

20' Меко центриране на Гъргоров в наказателното поле, където обаче с топката се разминаха Косоко и Чочев

17' ГОЛ ЗА ЦСКА!!! Страхотно попадение на Мартин Петров, който с мощно воле с левия крак по диагонала от ъгъла на наказателното не остави никакъв шанс на вратаря. Ювелирно изпълнение на крилото

13' Косоко пусна хубав пас към Петров отляво. Марто стреля от движение, но Караджов избива.

9' Мартин Петров стреля от пряк свободен удар от около 22-23 метра. Топката минава над напречната греда

6' Салим Керкар центрира от корнер на границата от където Георги Андонов засича от границата на наказателното поле, но топката среща страничната греда и не попада в мрежата

15:05 Начало на мача!

14:24 Станаха ясни стартовите състави:

Берое: 12. Иван Караджов, 2. Илия Мунин, 6. Иво Иванов, 3. Владимир Зафиров, 28. Веселин Пенев, 27. Игор Джоман, 21. Елиаш, 9. Станислав Костов, 92. Стефан Спировски, 4. Салим Керкар, 7. Георги Андонов
Резерви: 1. Михаил Михайлов, 22. Благой Макенджиев, 5. Борислав Стойчев, 14. Игнат Дишлиев, 15. Георги Динков, 18. Атанас Зехиров, 70. Георги Костадинов, 91. Николай Чипев, 8. Самир Аясс, 10. Венцислав Христов, Виктор Шишков
Старши треньор: Петър Хубчев
ЦСКА: 92. Райс М’Боли, 2. Здравко Илиев, 11. Неманя Милисавлевич, 14. Валентин Илиев, 19. Апостол Попов, 37. Жереми Фо-Поре, 5. Тодор Янчев, 17. Мартин Петров, 18. Ивайло Чочев, 20. Омар Косоко, 23. Емил Гъргоров
Резерви: 99. Стоян Колев, 6. Джаксън Менди, 21. Венцислав Василев, 27. Браян Ереро, 30. Васил Попов, 4. Стивън Сънди, 7. Тони Силва, 8. Борис Галчев, 9. Иван Стоянов, 10. Марсиньо, 71. Антон Карачанаков, 26. Гуидо ди Вани
Старши треньор: Стойчо Младенов