3. Закъсалият Миньор започна обнадеждаващо пролетния полусезон (ВИДЕО+СНИМКИ)

Закъсалият Миньор започна обнадеждаващо пролетния полусезон (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Чуковете" биха с 2:0 състава на Пирин (Гоце Делчев) в Перник

Отборът на Миньор постигна изключително ценна победа в борбата си за оцеляване, след като в днешния първи пролетен кръг от "А" група "News 7 футболно първенство" се наложи с 2:0 над новака и приятна изненада от есента Пирин (Гоце Делчев). Двубоят се игра на стадион "Миньор" и бе изгледан на живо от кметът на Перник Росица Янакиева.

Срещата започна със силен натиск на домакините, които можеха да излязат напред в резултата още в 6-та минута, когато Петър Петров бе изведен сам срещу вратаря Юсев, но стреля в тялото му. При последвалото меле Фиданин отклони топката на 2 метра от голлинията почти от главата на Окечукво.

Така дойде 11-ата минута, когато "чуковете" все пак стигнаха до минимален аванс, след като Томислав Павлов центрира диагонално от десния фланг, Ивайло Цветков с глава изпревари защитата на Пирин и прати кълбото в долния десен ъгъл на вратата.

След попадението Миньор продължи да диктува събитията на терена, но положенията пред двете врати рязко намаляха.

В 36-ата минута гостите направиха една от първите си смислени атаки. Веселин Марчев от Пирин нахлу отляво в наказателното поле на Миньор и след стълкновение със защитник на перничани падна на тревата. Гостите поискаха дузпа, но Ставров реши, че няма нарушение.

180 секунди по-късно След диагонален пас след ъглов удар, Борислав Хазуров с глава от точката на дузпата стреля опасно, Пейков обаче изби в напречната греда.

В ответната атака пък, Йордан Йорданов опита късмета си около 25 метра, но за негово нещастие кълбото срещна напречната греда на Юсев.

До края на полувремето натискът на перничани отново се засили и в 43-ата минута те стигнаха до втори гол, дело на Томислав Павлов, но той бе отменен заради засада.

Все пак в 45-ата минута "чуковете" съумяха да удвоят преднината си. Тогава Фиданин се засуети около аутлинията в пеналта си, намиращият се наблизо Окечукво му открадна топката, намери непокрития Томислав Павлов, който от 7-8 метра я заби неспасяемо под гредата за 2:0.

Втората част стартира с много мобилизирана игра на гостите, които още в 47-ата минута можеха да се върнат в мача, ала резервата Одза стреля неточно с глава отблизо.

Натискът на Пирин продължи и в 57-ата минута Веселин Марчев бе изведен сам срещу Пейков, с глава прехвърли стража на Миньор, но от голлинията Камен Хаджиев успя да изчисти топката.

Последва неточен удар на Томислав Павлов от фаул, след което темпото поспадна значително. В 76-ата минута Близнаков и Пейков спринтираха за една топка, вратарят на Миньор изпревари нападателя на Пирин, който падна в пеналта за дузпа, ала такава не бе отсъдена.

До края на мача се запомниха единствено неточен удар на Фиданин в 85-ата минута, предшестван отново от неуважени претенции за дузпа на Близнаков.

Нов гол в мача обаче не падна и така Миньор започна пролетния дял от шампионата в "А" група с чисто 2:0 над Пирин (Гоце Делчев).

След успеха домакините вече имат актив от 15 точки, на 3 от зоната на изпадащите. Гостите от Гоце Делчев пък са с 18.