3. Жалък Левски не успя да бие 10 от Берое на "Герена" (ВИДЕО)

Жалък Левски не успя да бие 10 от Берое на "Герена" (ВИДЕО)

Двата тима завършиха наравно 0:0, удариха по една греда

Отборът на Левски за пореден път разочарова през новия сезон, след като днес възпитаниците на Славиша Йоканович не успяха да победят тима на Берое, завършвайки наравно 0:0. Срещата се игра на стадион "Георги Аспарухов" и бе от програмата на 4-ия кръг на родната "А" група.

Дебют за "зелено-белите" направиха Евандро Ронкато и Костадин Стоянов, а страхотен двубой за заралии направи Иван Караджов, който на няколко пъти спаси чисти голове.

Двубоят започна привидно равностойно, но "сините" бързо взеха превес и натиснаха съперника си. Още в 3-та минута Караджов трябваше да се намесва след изстрел на Родригес, а 5 по-късно спаси и удар на Велев.

Така дойде 9-та минута, когато Ангелов изведе Родригес в наказателното поле, холандецът вместо да подаде на непокрития Генков, стреля, но ударът му срещна гредата.

180 секунди след това Пинто качи топката на главата на Бру, който от няколко метра не можа да уцели вратата.

Берое отговори с две много добри възможности и блестящи намеси на Пламен Илиев. Първо Венци Христов получи пред наказателното поле, премина покрай Везалов и шутира, но Пламен Илиев показа добър рефлекс и спаси. В следващата атака Везалов сбърка една топка пред пеналта си и тя попадна в Саюд, който стреля от въздуха, но стражът на Левски вече бе скъсил ъгъла и спаси.

Последваха минути на поделено надмощие, като двата тима опитваха бързи атаки по крилата, които най-често завършваха с изстрели от дистанция, но те не носега желание ефект.

Стигна се до 37-ата минута, когато Берое много спорно остана с човек по-малко. Тогава Георги Кабаков показа втори жълт картон на Пламен Крумов за игра с ръка, но на повторенията останаха съмнения, че той игра чисто с гърди.

До края на полувремето Петър Хубчев предприе тактическа смяна, но попадения не паднаха и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира със силен натиск на домакините и страхотно спасяване на Караджов след воле на Пинто от около 20 метра.

Като цяло обаче столичани така и не можеха да създадат чиста голова възможност пред вратаря на Берое, тъй като играчите на заралии бяха плътно групирани в половината си и не даваха никакви пространстра на футболистите на Левски.

В 65-ата минута Рамос центрира в наказателното поле, Генков се хвърли на плонжи и стреля с глава, но право в Караджов.

Така дойде 70-ата минута, когато Каядо получи пред наказателното поле и стреля с левия крак, но топката срещна дясната греда на Левски, а при добавката на Венци Христов Пламен Илиев трябваше да спасява.

В края на мача, в 87-ата минута Родригес направи нов непростим пропуск. Тогава той бе изведен блестящо от Вутов сам срещу Караджов, но стражът спаси удара му с крак.

120 секунди по-късно Мулдер стреля от дистанция топката рикошира в крака на Стойчев и замалко да прехвърли Караджов, който обаче с върха на пръстите си спаси.

До края на мача обаче Левски не успя да отбележи и така двубоят завърши наравно 0:0. Така "сините" вече имат актив от 4 точки след първите 4 кръга, докато заралии са с 5.