3. “Жълто-черна” буря попиля Локомотив София (ВИДЕО)

“Жълто-черна” буря попиля Локомотив София (ВИДЕО)

Ботев Пловдив направиха пълен обрат за категоричната си победа с 4:1

Ботев Пловдив показа как се побеждава Локомотив София. “Канаречтата” се наложиха с категоричното 4:1 в последния мач от редовния сезон в А група преди плейофната фаза на шампионата. Тимът, воден от Станимир Стоилов, можеше и да се поздрави с много по-убедителна победа, но “жълто-черните” направиха куп пропуски пред вратата, пазена от Валентин Галев.

Голмайсторите за Ботев станаха фебероре Доре с 2 гола, Абел Анисе и Серджан Лукан. Голът за столичани бе дело на Маркиньос.

Във временното класиране Ботев е 4-и с 46 точки, докато Локомотив София е на 9-а позиция с 31 пункта. Трябва да се изиграят и останалите срещи от кръга, за да се видят окончателните двойки в първия кръг от плейофите.

Срещата започна много добре за домакините. Те се впуснаха в атака още след първия съдийски сигнал  и подложиха бранителите на столичните “железничари” на огромно напрежение. Нападенията на “канарчетата” непрекъснато сменяше фронта си, които допълнително затрудняваше противниковите бранители. Тимът на Стефан Генов разчиташе предимно на контраатаки чрез бързината на Гаел и Маркиньос.

Като цяло “жълто-черните” трайно се настаниха в половината на Локомотив през първото полувреме, но като че ли им липсваше увереност в завършващата фаза. Пред Доре и Хамза се откриха добри възможности, но Валентин Галев успя да запази мрежата си суха.

Напълно на логиката на мача, футболистите на столичани стигнаха първи до гол. Това се случи в 37-ата минута, когато именно Гаел и Маркиньос бяха в основата на попадението. Бразилецът с български паспорт бе намерен в наказателното поле, той майсторски се освободи от опеката на защитник и с плътен удар от близко разстояние разстреля Стаховяк.

Веднага след гола се стигна до най-спорната и предизвикала бурни реакции ситуация. Тогава след атака на Христов, който напредна и центрира, топката бе изчистена в ъглов удар от Гаел с ръка, но това остана незабелязано от главния съдия. Страничният рефер също не потвърди наказателния удар и домакините бяха сериозно ощетени.

В добавеното време на първата част високият нападател на Ботев - Феребори Доре - най-накрая вкара за домакинте след купа пропуски. Той засече с глава и не остави никакви шансове на на Галев.

През второто полувреме нищо в срещата не се промени като начин на игра. Ботев Пловдив продължи да атакува, да е по-активният отбор и в крайна сметка заслужено спечели. Футболистите на Локомотив се бранеха здраво, рядко достигаха до вратата на “канарите”. За цялото второ полувреме единствено пред Маркиньос се откри възможност да върна “железничарите” в мача, но ударът му с глава не намери очертанията на вратата.

В 60-ата минута се стигна до най-красивия момент в срещата. Абел Анисе пое топката, напредна и отправи истински снаряд към Галев. Топката профуча във вратата точно под горната греда - без абсолютно никакви шансове за стража. Такива голове рядко се виждат по българските терени.

Десет минути преди края на редовното време Доре сложи окончателно точка в този мач с втория си гол. След тежък удар Галев изби, топката попадна в краката на голмайстори и той не сбърка от около 4-5 метра.

До края на срещата пловдивчани продължиха  да играят на високи и напълно логично стигнаха до 4 гол. Този път той беше дело на Лукин. От своя страна, Локо София не направиха никакви опити за поне още един гол. Напълно безлична и предвидима игра.

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо