3. Жардел донесе победата на Черно море над Локо (Сф) с дебютния си гол (видео)

Жардел донесе победата на Черно море над Локо (Сф) с дебютния си гол (видео)

Черно море (Варна) успя да вземе трите точки след победа с 1:0 над столичния Локомотив

Отборът на Черно море (Варна) успя да победи с 1:0 тима на Локомотив (София) в мач от 12 кръг на "А" ПФГ. В герой за домакините на стадион "Тича" се превърна бразилската залязваща звезда Марио Жардел. Той влезе в игра в 62-та минута на мача и само четири минути след това вкара за варненци.

Двубоят започна трудно, като борбата между двата състава беше повече в центъра на терена. Тревната настилка във Варна впечатли със лошото си състояние и топката постоянно подскачаше при игра по земята. Още в 9-та минута на мача Локомотив можеше да излезе напред в резултата.

Дерек Асамоа проби отляво, подаде към Генков, който не успя да отправи удар и топката стигна до Искрен Писаров. Той от своя страна не можа да уцели напълно празната врата, стреляйки в аут.

През следващите минути играта отсъстваше, давайки място на здравите единоборства и тежките сблъсъци. В 31-та минута Бачев беше принудително сменен, след като се контузи сам, правейки шпагат в централната зона на терена.

Следващото по-интересно положение пак беше пред вратата на Денчев. Минута преди края на първата част Калоян Караджинов отправи страхотен удар, топката се отклони в Дяков и срещна горната греда на варненската врата.

Секунди по-късно Антон Генов имаше възможност да отсъди дузпа в полза на Черно море, заради игра с ръка на защитник на Локо, но съдията реши, че е неволна и замълча. Така завърши първото полувреме.

Втората част започна с лек натиск на домакините. Варненския отбор стоеше по-добре на терена и сякаш се събуди от съня, в който беше потънал през първите 45 минути.

В 62-та минута Марио Жардел влезе на мястото на Георги Божилов. Натежалият бразилец успя да поведе своите към победата в 66-та минута, вкарвайки за 1:0. Жардел се оказа сам на границата на малкото наказателно поле на Пейков и не сбърка.

След голът гостите се устремиха към изравнително попадение, но такова не идваше. Владо Манчев влезе в игра на мястото на Дяков. В 74-та минута Локо бяха близо до гол. Удар с глава на Дерек Асамоа след центриране отдясно мина на сантиметри от вратата на Денчев.

В последните минути столичният тим имаше още един шанс да вкара след меле в наказателното поле на Черно море, но до попадение не се стигна. До края играта беше накъсвана често и няколко футболисти от двата отбора получиха жълти картони. Така Черно море успя да се добере до победата с 1:0, а Локомотив отново показаха, че не се справят на ниво далеч от дома

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч