3. ЖЕГА, БИТКА И ДРАМА: Без победител на Локо - Ботев (ВИДЕО)

ЖЕГА, БИТКА И ДРАМА: Без победител на Локо - Ботев (ВИДЕО)

Гостите бяха по-близо до победата

Локомотив Пловдив и Ботев Пловдив завършиха наравно 1:1 в градското дерби от 1-ия кръг на efbet Лига. Гостите поведоха рано в мача чрез дузпа, но "смърфовете" изравниха 13 минути преди края.

Съдията Драгомир Драганов свири дузпа за Ботев Пловдив в 11-ата минута. Мартин Секулич получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на Локомотив. Секулич изпревари Динко Хоркаш и игра с глава, след което вратарят на Локомотив го нокаутира в наказателното поле на "черно-белите" и Драганов посочи бялата точка.

Мартин Секулич реализира наказателния удар в 14-ата минута и Ботев Пловдив поведе с 1:0. Секулич прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Динко Хоркаш, който хвана ъгъла, но не успя да се намеси.

Хидайет Ханкич направи ново спасяване в 36-ата минута. Димитър Илиев подаде към Пиер Зебли, който бе на много добра позиция в наказателното поле на Ботев и стреля, но Ханкич плонжира и спаси.

Минута по-късно Ханкич се наложи отново да се намесва решаващо. Ангел Лясков отправи удар от сериозно разстояние, Матеус Да Силва отклони топката, но Ханкич действа решително и спаси.

Бабакар Дион направи сериозен пробив в 41-ата минута, след което стреля от около 20 метра, но Хидайет Ханкич се намеси и спаси.

В 61-ата минута Христо Иванов комбинира с Алфа Конте, който стреля, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Хидайет Ханкич в аут.  Реда Рабей стреля в 66-ата минута, но право в ръцете на Динко Хоркаш.  Пред Христо Иванов се откри добра възможност в наказателното поле на Ботев Пловдив в 68-ата минута, но ударът му бе слаб и Ханкич спаси без проблеми.

Локомотив Пловдив изравни резултата - 1:1 в 77-ата минута. Алфа Конте подаде към Пиер Зебли, който получи пространство и с много мощен удар от около 20 метра вкара топката във вратата на Хидайет Ханкич, който не се намеси по най-убедителния начин.

Локо Пд - Ботев Пд 1:1
0:1 Секулич 14