3. "Железничарите" помрачиха празника в Перник след 2:1 над Миньор

"Железничарите" помрачиха празника в Перник след 2:1 над Миньор

Локомотив (София) победи като гост тима на Миньор с 2:1 в оспорван последен мач от 9-ия кръг на „А” група и по този начин помрачи настроението на перничани, които днес честват празника на града. Виктор Шпишич откри резултата в 16-ата минута, Горан Янкович изравни в 37-ата минута, а крайното 2:1 оформи влезлият като резерва Кристиян Добрев в 63-ата минута.

Локомотив (София) победи като гост тима на Миньор с 2:1 в оспорван последен мач от 9-ия кръг на „А” група и по този начин помрачи настроението на перничани, които днес честват празника на своя град.

Виктор Шпишич откри резултата в 16-ата минута, Горан Янкович изравни в 37-ата минута, а крайното 2:1 оформи влезлият като резерва Кристиян Добрев в 63-ата минута.

Срещата, която се игра при мрачно и дъждовно време на Стадиона на мира започна равностойно за двата отбора. „Чуковете” излязоха крайно мотивирани да завоюват победа, с която да направят празника на града още по-тържествен. Гостите от своя страна трябваше да се справят без своя треньор Драгомир Окука, който беше наказан и изгледа двубоя от трибуните.

В 6-ата минута Виктор Шпишич отправи далечен и много неточен удар, който изпрати топката вляво от вратата на Иванов. Три минути по-късно Камбуров засече добро центриране на Златински от корнер, но не успя да изпрати коженото кълбо в мрежата.

В 13-ата минута домакините създадоха първото си добро положение, чрез Костадин Марков, който центрира в наказателното поле на Локомотив, но Галев излезе и улови. Гостите реализираха добра контраатака при която, Дарко Савич отправи хубав шут от границата на наказателното поле, но топката прелетя встрани от вратата на Иванов.

Две минути по-късно ентусиазмът на „чуковете” бе попарен от Виктор Шпишич, който получи топката от Румен Трифонов, нахлу отдясно в наказателното поле и от малък ъгъл простреля Иванов за 0:1.

Борбените перничани бързо се вдигнаха след попадението в своята врата и в 20-ата минута имаха възможност да изравнят резултата. Марков направи фрапантна грешка и не успя да изчисти добре топката, Николов се опита да се възползва от ситуацията, но в крайна сметка Пасков успя да изчисти.

Последва поредица от опасни атаки на Миньор, но домакините нямаха късмет в завършващите удари. В 27-ата минута Янкович центрира в наказателното поле, но топката бе изчистена в корнер. Две минути по-късно Христо Господинов отправи хубав шут от фаул, но топката прелетя покрай левия страничен стълб.

Усилията на перничани бяха увенчани с успех в 37-ата минута, след като Николов засече с глава далечно центриране в наказателното поле, Галев успя да избие, но Янкович довкара топката за 1:1. В 42-ата минута домакините имаха възможност да направят обрат в мача, след като Николов се промъкна между двама бранители на Локомотив и засече центриране на Трифонов, но изпрати топката в аут.

До края на срещата не се стигна до ново положение и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:1.

Втората част започна спокойно и равностойно, но впоследствие гостите усилиха темпото.

В 56-ата минута Митев направи добър пробив и центрира в наказателното поле, където Камбуров се опита да играе с топката, но защитата на „железничарите” успя да изчисти.

Малко по малко столичани оказаха тотален натиск на напористия си съперник и съумяха да стигнат до втори гол. в 63-ата минута влезлият като резерва Кристиян Добрев, който бе оставен напълно непокрит засече далечно центриране и изпрати топката в мрежата.

Вторият гол във вратата на Иванов настърви още повече перничани, които се хвърлиха да атакуват вратата на Галев.

В 70-ата минута футболистите на Тони Велков изпуснаха уникален шанс да отбележат втори гол, след като вратарят Галев изпусна на два пъти топката в наказателното поле. Николов се опита да играе с нея, но бе фаулиран от Бандаловски.

В края на редовното време „железничарите” имаха възможност да направят победата си още по-категорична след като Димо Атанасов пусна към Мартин Камбуров, който стреля от малък ъгъл, но топката срещна десния страничен стълб на Иванов.

Така Локомотив (София) се поздрави с победа, която изведе тима на трето място в класирането. Миньор пък записа пета поредна загуба и е на десето място в таблицата.