3. "Железничарите" сгазиха "акулите" в невероятна драма на "Васил Левски" (видео)

"Железничарите" сгазиха "акулите" в невероятна драма на "Васил Левски" (видео)

Двата тима завършиха сблъсъка си с по десет души на терена, трите гола в мача дойдоха в последните 15 минути

Отборът на Локомотив (София) постигна важна победа в борбата си за класиране в Лига Европа през следващия сезон, след като се наложи с 2:1 над Черноморец (Бургас) в домакинския си мач от 25-ия кръг на „А” група. Двубоят бе изключително вълнуващ и изпълнен с множество драматични моменти, като двата отбора завършиха сблъсъка си с по десет души. Друго, което бе интересно, бе това, че трите попадения паднаха в заключителните петнадесет минути на срещата – Черноморец поведе чрез гол на Хайри, но до края на мача Локомотив вкара две попадения и по този начин се добра до ценните три точки.

Началото на срещата бе спокойно, а играчите на Локомотив създадоха първата интересна ситуация в мача. Тя дойде в 8-ата минута, когато Марчо Дафчев центрира хубаво в наказателното поле на съперника, а Саидходжа игра с глава, но ударът му не намери рамките на вратата и топката прелетя малко над напречната греда.

Две минути по-късно дойде нов много сериозен пропуск за „железничарите”. Дормушали Саидходжа бе изведен на чиста позиция пред Стоян Колев, като останаха съмнения за засада на нападателя, след което обаче се забави и не съумя да вкара, пращайки топката в тялото на Стоян Колев.

Последваха минути на накъсана игра, в които се извършваше нарушение след нарушение и интересните моменти пред двете врати липсваха. В 23-ата минута пък бе извършена принудителна смяна в състава на „акулите” – Койта получи контузия и бе заменен от Савио Нсереко.

В 35-ата минута дойде и един от най-спорните моменти в мача. Влезлият като първа смяна за Черноморец Нсереко се опита да премине покрай Лахчев, който направи шпагат и закачи неволно с ръката си топката. Съдийски сигнал за 11-метров наказателен удар обаче не последва и така играта продължи.

В заключителните минути на първата част домакините останаха с човек по-малко на терена. Калоян Караджинов удари с глава Енис Хайри, като в първия момент остана впечатление, че това е останало незабелязано от главния съдия. Таско Тасков обаче показа, че е видял какво се е случило и изгони футболиста на домакините. Така на почивката на мача резултатът бе 0:0, но домакините бяха с десет души.

Второто полувреме започна изключително драматично. Черноморец също остана с човек по-малко, след като Рикардо Андре изпусна нервите си и удари с глава Кристиян Добрев. Таско Тасков привика при себе си играча на гостите и му показа картона с червен цвят, като по този начин двата тима останаха с по десет души.

Локомотив продължи да е по-активен и да търси гола, който можеше да дойде в 56-ата минута, но Искрен Писаров не намери рамките на вратата, след като бе изведен добре зад отбраната на гостите.

В последния четвърт час на мача зрителите на двубоя видяха истински спектакъл. Черноморец поведе в резултата в 76-ата минута. Груба грешка направи Кристиян Добрев, който подари топката на Енис Хайри. Играчът на „акулите” преодоля великолепно и безпроблемо Пейков и със силен удар прати топката в мрежата му.

Радостта на гостите обаче продължи само три минути, защото в 79-ата равенството бе възстановено. Появилият се през втората част Преслав Йорданов се разписа след пас на Марчо Дафчев и даде надежда на тима си, че може да достигне до обрат.

Феновете на Локомотив избухнаха в радост в 83-ата минута, защото Искрен Писаров успя да прати кълбото в мрежата на Стоян Колев и по този начин направи резултата 2:1, доближавайки „железничарите” до трите точки.

До края на двубоя „акулите” не успяха да достигнат до попадение, а домакините продължиха да са по-активни и запазиха преднината си. Така Локомотив взе ценна победа в борбата за „европейските” места и вече има актив от 44 точки, като заема четвъртата позиция. Черноморец е 8-ми с 33.