3. "Железничарското" дерби не излъчи победител (снимки)

"Железничарското" дерби не излъчи победител (снимки)

Двата Локомотива стартираха шампионата с равенство 1:1 на стадион "Славия"

Отборите на Локомотив София и Локомотив Пловдив завършиха наравно 1:1 в мач от първия кръг на „А” група, който се изигра на стадион „Славия”. Христо Златински изведе „смърфовете” напред в 18-ата минута от дузпа, но в 45-ата Димитър Телкийски изравни.

„Железничарското” дерби в неделния следобед предизвика сериозен интерес у футболните ръководители на столичните грандове. От официалните ложи срещата наблюдаваха спортно-техническият директор на ЦСКА Родолфо Ваноли в компанията на Валери Божинов. Освен тях по трибуните бяха силният човек на „Герена” и бивш директор на „червено-черните” Иво Тонев заедно с Георги Иванов – Гонзо и Божидар Искренов. Собственикът на Локомотив Пловдив Веселин Марешки също бе на стадиона.

Срещата започна изключително динамично като положенията пред двета врати се редяха едно след друго. По-активни през по-голямата част от първото полувреме бяха футболистите на Емил Велев.

В 17-ата минута Христо Спасов получи топката в наказателното поле на Локомотив София и бе фаулиран от Йордан Върбанов. Главният рефер Никола Попов не се поколеба и веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Христо Златински и хладнокръвно реализира, откривайки резултата на стадион „Славия”.

Илиян Йорданов имаше възможност да удвои резултата в 35-ата минута, след като преодоля трима бранители на домакините и стреля от границата на пеналтерията, но Стефано Кунчев плонжира и със сетни сили успя да избие в корнер.

Възпитаниците на Антон Велков се разиграха в заключителните минути на първата част. Александър Манолов имаше възможност да изравни в 44-ата минута, след като бе изведен на стрелкова позиция от Димитър Илиев, след което отправи опасен удар от движение, но Стефано Кунчев улови топката.

В последната минута на полувремето обаче Димитър Телкийски не сбърка след като бе изведен сам срещу вратаря на гостите и технично го прехвърли за 1:1. При изравнителното попадение останаха сериозни съмнения за засада.

През второто полувреме темпото на игра спадна значително, а головите ситуации бяха истинска рядкост.

Най-критичната ситуация след почивката се разигра пред вратата на пловдивчани чак в 84-ата минута. Костадин Велков засече с глава центриране на Дани Пеев от пряк свободен удар, но Стефано Кунчев успя да избие. Топката обаче отново се върна във Велков, който повторно стреля с глава, но този път Валери Георгиев съумя да изчисти от голлинията.

Малко по-късно пловдивчани отговориха с удар с глава на Георги Стефанов, но топката премина покрай вратата на „червено-черните”.

Срещата завърши с хаотичен натиск на домакините, който обаче не доведе до нищо опасно пред вратата на "смърфовете".