3. Жоро Илиев и Черно море не успяха да удавят Монтана след пропусната дузпа и 1:1 на "Тича" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Изпусната дузпа и куп пропуски от страна на „моряците” ги лишиха от спечелване на трите точки в мача.

Черно море и Монтана завършиха наравно 1:1 в оспорван мач от 24-кръг  на „А” група. Попаденията в двубоя игран на стадион „Тича” паднаха през втората част, като гостите от Монтана откриха резултата в 50-тата минута след прецизно изпълнен корнер от Иван Стоянов, който прати топката  към близката греда, където Асен Георгиев стреля с глава и откри резултата.

Само четири минути по-късно след ново изпълнение на ъглов удар „моряците” стигнаха до изравнително попадение дело на Стенио, който засече с глава центриране на Георги Илиев.

Капитанът на Черно море можеше да се превърне в герой за своите в 80-тата минута, когато главния съдия Мартин Стоименов отсъди изключително спорна дузпа за нарушение срещу Йосков. Жоро Илиев обаче пропусна от бялата точка залагайки на мощен удар, който бе париран от вратаря на гостите Христо Иванов.

В 85-тата минута бе изгонен за оспорване на съдийски решения наставника на Монтана Емил Велев. В последните минути "моряците" се хвърлиха тотално в атака, но не съумяха да стигнат до победно попадение.

Така Черно море и Монтана си поделиха точките в мача не излъчвайки победител. Равенството отдалечи още повече "моряците" от местата даващи право на отбора да играе в европейските клубни турнири през следващия сезон. Гостите от Монтана пък постигнаха важна точка в борбата за оцеляване в "А" група.