3. Зимбру препъна ЦСКА в старта на „червените” в Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Зимбру препъна ЦСКА в старта на „червените” в Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Коравият молдовски тим измъкна ценно 1:1 в София, греда ги лиши от победата

Дългоочакваното завръщане на ЦСКА на европейската сцена се увенча с равенство срещу коравия отбор на Зимбру. „Червените” стигнаха до 1:1 с молдовския си съперник в двубой от втория предварителен кръг от турнира Лига Европа.През цялото време „армейците” владееше инициативата, но така и не успя да се възползва от това.

Младият футболист на ЦСКА Антон Карачанаков направи силен мач. Той вкара изравнителния гол в 41-ата минута. Десет минути по-рано Алексеев откри след  статично положение. Карачанаков можеше и да донесе победата за своите секунди преди края, когато стреля много силно, но вратарят успя да избие.

Така, всичко ще се реши в реванша в Молдова, като това равенство дава леко предимство на Зимбру. Двубоят е на 24 юли. Утре,петък, ще се тегли жребия за следващия етап в Лига Европа. Началният час е 14:00 ч.

През цялото първо полувреме отборът на ЦСКА контролираше положението на терена, но трудно намираше пролуки към вратата на Зимбру. Футболистите на старши треньора Кубарев се бяха наредили добре, предвижваха се компактно по терена и затваряха бързо пространствата пред вратата, пазена от Русу. Гостите от Молдово трудно изнасяха топката, като разчитаха предимно на контраатаки или на статични положения, при които топката бе изсипвана в наказателното поле.

Българският отбор създаде няколко голови положения през първата част, но се виждаше, че липсата на ясно изразен централен нападател се усеща. Пред новото попълнение на „армейците” Йоахим се откриха добри ситуации, но футболистът от Люксембург не успя да се възползва от тях. Венци Василев и Маркиньос бяха в основата на повечето опасности пред вратата на Зимбру. И двамата направиха силно първо полувреме и максимално затрудниха бранителите на молдовците.

В 31-ата минута обаче „червените” бяха полети с леден душ. След центриране от непряк свободен удар, в наказателното поле Алексеев се оказа най-съобразителен и чукна топката по такъв начин, че да обърка вратаря Дивиш и да я прати в мрежата зад него.

Ударът за „червените” бе още по-тежък, след като Тони Силва трябваше да бъде заменен. Той получи контузия в рамото при падане и не успя да продължи срещата. Футболистът дори напусна стадион „Васил Левски” с линейка. На негово място влезе един от младите таланти в отбора Антон Карачанаков и футболистът от школата на Пирин (Благоевград) се превърна в „златна” резерва.

Само 10 минути след гола, „армейците” изравниха именно след попадение на Карачанаков. Венци Василев центрира много добре, в наказателното поле бранителите бяха насочили вниманието си към Йоахим и Антон бе оставен напълно непокрит. Той засече с удар от движение и се разписа за 1:1.

До края на частта отборът на ЦСКА направи всичко възможно да излезе напред в резултата, но за съжаление на старши треньора Младенов това не се случи. Василев, Маркиньос и Йоахим направиха пропуски в решителните моменти. Докато футболистите на Зимбру продължиха да се бранят стабилно.

В началото на второто полувреме в игра влезе Мартин Камбуров, с което наставникът на ЦСКА показа ясно каква са намеренията му и че това равенство в никакъв случай няма да го задоволи. Играта напусна Стивън Сънди, който действаше в средата на терена и след неговото напускане обаче гостите от Зимбру по-лесно изнасяха топката. Това накара Младенов да пусне Борис Галчев, което оказа своето влияние и „червените” постепенно си завърнаха инициативата и трайно се настаниха в противниковата половина.

Като цяло опасните положения през втората част на този двубой не бяха много, молдовците се браниха здраво в опита си да запазят равенството, докато играчите на ЦСКА много трудно затрудняваха Русу от игрови ситуации. В 66-ата минута Антон Карачанаков изпрати истинска бомба към вратата от пряк свободен удар, но стражът със сетни усилия успя да избие.

И двата тима не предложиха особено качествен футбол през вторите 45 минути. Играта се накъса от честите нарушения, извършвани в повечето случаи от футболистите на Зимбру, който показаха с действията си до края, че играят за това равенство. Българският отбор, от друга страна, атакуваше до последно, но без резултат.  В самия край „червените” можеха дори да допуснат втори гол, но ударът на влезлият като резерва Гросу срещна лявата греда.

В самия край на срещата Карачанаков имаше възможност да донесе победата за "червените", но силният му удар бе избит от Русу с много усилия.