3. Златна резерва засили Вила към ШЛ след 3:3 с Ливърпул (ВИДЕО)

Златна резерва засили Вила към ШЛ след 3:3 с Ливърпул (ВИДЕО)

Страхотен мач на "Вила Парк", но без победител в Бирмингам

Ливърпул и Астън Вила не се победиха в драматичен мач от 37-ия кръг на Висшата лига, завършил 3:3.

Ливърпул със сигурност ще завърши на третата позиция в класирането, като не може да бъде изместен от четвъртия, а именно днешния им съперник Астън Вила, който има 68 точки. Петият Тотнъм е с 63 и оставащи два мача - срещу Манчестър Сити и изпадналия Шефилд Юнайтед. За Вила остава мач с Кристъл Палас.

Гостите поведоха в резултата още във втората минута. Харви Елиът центрира почти от аутлинията, а Емилиано Мартинес сгреши, изпускайки топката, а при опита си да я хвана отново я прати във вратата си.

В 11-ата минута Коди Гакпо уцели гредата от малък ъгъл, а и бе свирена засада. Вила отговори с пробив Оли Уоткинс, който преодоля съпротивата на Джарел Куанса и върна топката към точката на дузпата, а там Юри Тилеманс беше напълно свободен и с мощен шут не остави никакви шансове на Алисон - 1:1.

В 23-ата минута включилият се предни позиции Джо Гомес получи пас от Луис Диас и нанесе удар. Мартинес спаси, но при добавката на включилия се на скорост Коди Гакпо, бе безпомощен.

Втората част започна с нов гол за Ливърпул. Харви Елиът центрира от статично положение , а Джарел Куанса с глава насочи топката в мрежата, за да вкара дебютния си гол за Ливърпул във Висшата лига.

В 52-ата минута попадение на Оли Уоткинс не бе зачетено заради засада, след преглед с ВАР. Седем минути след това и попадение на Харви Елиът не бе зачетено поради същата причина. В 69-ата минута влезлият като резерва Николо Дзаниоло използва шанса си за изстрел от наказателното поле, но прати топката право в Алисон.

Вила успя да върне още един гол пет минути преди края на двубоя, когато резервата Йон Дуран от границата на наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Алисон.

В 87-ата минута Дарвин Нуньес вкара топката в мрежата на Мартинес, но бе вдигната засада. Минута преди края на редовното време Дуран вкара второто си попадение, за да изравни резултата на "Вила Парк".

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо