3. ЗРЕЛИЩЕ В ДУБАЙ! Ботев с хикс срещу Зенит (ВИДЕО)

ЗРЕЛИЩЕ В ДУБАЙ! Ботев с хикс срещу Зенит (ВИДЕО)

Неделев и Маркиньос вкараха от дузпи, масов бой след мача

Ботев (Пловдив) не се даде на руския гранд Зенит (Санкт Петербург). Контролата, която се игра на спортен комплекс NAS в Дубай, завърши 2:2. Срещата се игра в две полувремена от по 40 минути и предложи голямо зрелище.

"Канарчетата" поведоха още в шестата минута на двубоя. Новото попълнение Мохамед Брахими напредна отляво и опита центриране, но топката срещна ръката на футболист на Зенит. Рехерът отсъди дузпа, а Тодор Неделев бе точен бялата точка.

В средата на първата част пред руснаците се откри страхотен шанс да изравнят резултата, но Виктор Генев се намеси решително. Малко след това Зенит все пак стигна до попадение чрез Артьом Дзюба.

В началото на втората част Брахими получи топката в наказателното поле и стреля. Вратарят на руснаците обаче спаси. Натискът на Ботев продължи и в рамките на няколко минути "канарчетата" пропуснаха три страхотни шанса да върнат преднината си. Първо Николай Минков не успя да преодолее вратаря на съперника, а малко след това Генев се размина с топката. Последва прострелно центриране, което се отклони в бранител и мина на сантиметри от страничната греда.

Зенит стигна до обрат след скоростна контраатака, завършила с гол на Магомед Оздоев.

В 63-ата минута Маркиньос стреля от свободен удар, а топката прелетя над напречната греда. Пет минути по-късно играч на Зенит се възползва от суматохата в българските редици и се озова на стрелкова позиция, но Аргилашки скъси ъгъла и отрази удара.

В последните минути Владислав Саус направи фрапантен пропуск, след като от няколко метра стреля над вратата, а в самия край на мача руснаците сбъркаха и подариха нова дузпа на противника. Играч на Зенит извърши нарушение срещу Реда Рабей. При наказателния удар стражът уцели ъгъла, но ударът на Маркиньос бе перфектно насочен и резултатът бе изравнен.

Красивият двубой завърши грозно, тъй като страстите се нажежиха и футболистите на двата тима трябваше да бъдат разтървавани дори след последния съдийски сигнал.

Така, след като отстъпи на Легия Варшава с 0:2, Ботев Пд завършва лагера в Дубай с престижно равенствос срещу Зенит и ще продължи подготовката си на родна земя.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо