3. Зрелищно 2:2 между Локомотив (Пловдив) и Цървена звезда навръх 85-ия рожден ден на „смърфовете” (видео+снимки)

5000 хиляди души на „Лаута” създадоха страхотна атмосфера за юбилея на тима си

В истински празник за феновете на пловдивския Локомотив се превърна 85-ят рожден ден на тима. Днес 5000 хиляди ултраси на „Лаута” видяха красиво 2:2 между техните любимци и сръбския гранд Цървена звезда.

Купища легенди на „железничарите” бяха в ложите на стадиона в Пловдив, а феновете на тима за пореден път създадоха страхотна атмосфера. Иначе Сержиньо даде преднина на българите, но Евандро изравни. През втората част Данчо Тодоров покачи на 2:1, а крайното 2:2 оформи Кошич.

Мачът започна с натиск на българите, а Сержиньо още във 2-та минута можеше да открие резултата, след като стреля страхотно от фаул, но вратарят на гостите се разтегна и спаси. 120 секунди по-късно Вешович засече с глава опасно центриране, но за късмет на Ставрев топката прелетя над вратата му.

С течение на времето натискът на рождениците се засилваше и в 10-ата минута Даксон шутира силно от дистанция, ала Бажкович пак спаси.

Така се стигна до 20-ата минута, когато Сержиньо напредна сам и с бомба извън наказателното поле заби топката под горната греда на сърбите – 1:0.

След гола обаче, „звездашите” веднага вдигнаха оборотите и в 35-ата минута Вешович се измъкна добре от бранителите на Локомотив и стреля опасно, но покрай вратата. 3 минути по-късно обаче, Борха изведе Евандро в пеналта, последният финтира Ставрев и от малък ъгъл възстанови статуквото – 1:1.

До края на полувремето зрителите на видяха повече попадения и така двата тима се оттеглиха на почивка при равен резултат.

През второто полувреме гостите бяха тези, които натискаха през по-голямата част от времето и в 48-ата минута Борха опита да прехвърли стража на домакините, но топката падна върху мрежата на българите.

Така дойде 58-ата минута, когато
Даксон изведе по страхотен начин Йордан Тодоров в пеналта, а крилото с кинжален удар даде преднина на българите на Локомотив – 2:1.

Последваха множество смени в двата тима, които поубиха ритъма на игра, но отборът на Цървена звезда, както и през първата част, веднага се втурна в търсене на ново изравняване. В 61-ата минута Каузич получи на границата на вратарското наказателно поле, но ударът му бе спасен брилянтно от Ставрев. 4 по-късно стражът на пловдивчани отново трябваше да се намесва, този път след изстрел с глава на Мезенга.

Така се стигна до 78-ата минута, когато
Мезенга овладя в пеналта след центриране от фаул и стреля с левия крак, Ставрев спаси, но при добавката Кошич възстанови статуквото.

До края на двубоя темпото падна и повече голове не паднаха. Така Локомотив (Пловдив) и Цървена звезда завършиха наравно 2:2 навръх 85-годишнината на „смърфовете”.