3. Звезди на Локо Пд връчиха титла на малките "смърфове"

Звезди на Локо Пд връчиха титла на малките "смърфове"

Пловдивчани спечелиха детския футболен турнир за Купата на Кока-Кола

Локомотив (Пловдив) спечели детския футболен турнир за Купата на Кока-Кола, който се проведе в зала „Оптимум“ в Пловдив във формат Футбол 5. Надпреварата бе организирана от Асоциацията на българските футболисти и в нея участваха деца, родени след 1 януари 2011 година.

Във финала малките „смърфове“ разгромиха Тракия с 6:1. В спора за третото място Спартак (Пловдив) постигна още по-убедителна победа над съгражданите си от Марица - 7:0. Петото място в крайното класиране зае тимът на Пълдин след успех с 4:0 над ФК Чавдар. Най-драматичен бе двубоят за 7-ото място в надпреварата. То бе заето от Ботев 2002 след победа над Велд с 6:5 след изпълнения на дузпи (1:1 в редовното време).

Всички отбори получиха футболна екипировка, топки и индивидуални награди, осигурени от генералния спонсор Кока-Кола. В награждаването участваха капитанът на Локомотив Пловдив Димитър Илиев, неговият съотборник Бирсент Карагарен, капитанът на Ботев Лъчезар Балтанов, както и легедните на пловдивския футбол Петър Зехтински и Владимир Фатов.