2. Ботев (Пд)
  3. Берое U19 загуби от Ботев (Пд)

Берое U19 загуби от Ботев (Пд)

При по-малките се състоя и беройско дерби

Съставът на „Берое“ U19 загуби гостуването си на „Ботев“ (Пловдив) в мач от Елитната група до 19 г. Домакините откриха резултата в 8-та минута, след попадение на Гери Димитров. Останалите попадения бяха през втората част. Първо в 50-та минута Наско Милев се възползва от изритана напред топка и отбеляза с плътен удар, а малко по-късно отново той се разписа от дузпа за 3:0. Крайният резултат бе оформен от Никола Марин. В мача бе дадена почивка на всички играчи, които ще излязат утре във финалната среща за Купата на БФС.

След тази загуба момчетата на Иван Гаджев останаха на шесто място в класирането с актив от 41 т.

Юношите младша възраст на „Берое“, родени след 1997 година, отстъпиха от връстниците си от „Верея“ с 1:0 в градското дерби на Елитната група до 17 години. Единственото попадение бе дело на Симеон Христов в началото на второто полувреме.

След загубата, отборът воден от Господин Мирчев e на 9 място в класирането с актив от 34 т.

В първото беройско дерби съставът на „Берое“ 99 победи „Берое“ 2000 с 1:0. Единственото попадение в срещата бе дело на Йоан Атанасчев, който реализира след изпълнение на ъглов удар в 43-та минута на срещата.

Другия мач, който противопостави два отбора от школата бе между съставите на „Берое“ 2001 и „Берое“ 2002. Победата отново бе за по-големите футболисти, които се наложиха с 3:0. Головете бяха дело на Мартин Маринов, Емил Колев и Станимир Сотиров.

Керкез: Трябваше да вкараме още един гол, такива победи те пращат в Европа