2. Ботев (Пд)
  3. Ботев Пд направи равен с украинци в Турция (ВИДЕО)

Ботев Пд направи равен с украинци в Турция (ВИДЕО)

Маркиньос се разписа за "жълто-черните"

Ботев (Пловдив) стартира с равенство контролните срещи от подготовката си за новия сезон. "Канарите" завършиха 1:1 срещу елитния украински тим Заря (Луганск) в спаринг, който се игра на стадиона в турския град Бурдур.

Маркиньос (14) бе точен за "жълто-черните", а Александър Гладкий (49) се разписа за Заря. Любопитното е, че това бе втора контрола за украинците през днешния ден. Сутринта тимът от Луганск загуби от сръбския Пролетер (Нови Сад) с 1:2.

Момчетата на треньора Азрудин Валентич успяха да открият резултата още от първата опасна атака, която създадоха в мача. В 14-ата минута Току пое топката в половината на Ботев и напредна към центъра. Последва двойно подаване с Атанас Илиев, след което нигериецът пусна пас надясно към Маркиньос. Бразилецът се озова на границата на наказателното поле и с диагонален шут с десния крак прати топката в мрежата за 1:0.

Четири минути след почивката украинският тим изравни. Това стана след бърз пробив по десния фланг и последвало подаване в наказателното поле. Георги Аргилашки изби първия удар към неговата врата, но при последвалата добавка Александър Гладкий бе точен за 1:1.

В 53-ата минута футболист на Заря бе изведен отдясно и прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада.

Пет преди края на редовното време новото попълнение на Ботев Антоан Бароан беше много близо до това да се разпише. Три негови удара в рамките на няколко секунди бяха парирани от вратаря на Зоря.

Керкез: Трябваше да вкараме още един гол, такива победи те пращат в Европа