2. Ботев (Пд)
  3. Ботев (Пд) победи Банско с 2:1 в контрола

Ботев (Пд) победи Банско с 2:1 в контрола

Петър Атанасов и Тодор Неделев от фаул донесоха втора победа за "канарите" в лятната подготовка

Отборът на Ботев (Пд) записа втора победа в контролите от лятната подготовка. След успехът с 2:0 над Видима-Раковски, „канарите” победиха днес с 2:1 втородивизионния Банско на стадиона във Велинград. Загубата е първа за Банско, който преди това направи престижно 1:1 с втория отбор на Динамо (Москва).

И трите попадения паднаха през втората част на мача. В самия край на първото полувреме Ботев удари греда чрез преотстъпения от ЦСКА Станислав Костов. Най-чистото положение за Банско бе в 33-ата минута, когато капитанът на втородивизионния тим Костадин Слаев изскочи на стрелкова позиция и шутира по посока вратата, но Шеткус изби топката.

Веднага след почивката старши треньорът на Ботев Ферарио Спасов извърши цели пет смени. На мястото на Шеткус на вратата застана Христо Иванов. На мястото на Стефан Станчев като десен бек заигра Йордан Христов. В средата на терена Мариян Огнянов и Тодор Неделев замениха Диего и Дяков, а Иван Цветков влезе на мястото на Станислав Костов.

В състава на Банско също бяха извършени доста промени.

В 54-ата минута Ботев поведе с гол на Петър Атанасов. Той бе изведен зад защитата на Банско от Тодор Неделев и останал сам срещу вратаря не сбърка за 1:0.

В 77-ата Тодор Неделев покачи на 2:0 с прекрасен гол от фаул. Резервният вратар на Банско Костадин Янев само изгледа влизащата топка в неговата врата.

Почетният гол за Банско падна секунди пред края на срещата. Тогава центриране от фаул намери точно Йордан Лечов, който успя да насочи кълбото в мрежата на Христо Иванов за крайното 2:1.

Ботев (Пд) - Банско 2:1
1:0 54' П. Атанасов
2:0 77' Неделев
2:1 90' Лечов

Ботев (Пловдив): 23.Ернестас Шеткус, 89.Стефан Станчев, 3.Асен Караславов (к), 5. Бобан Грънчаров, 26. Артур Енрике, 10. Рубен Паласуелос, 16. Томаш Иршак, 6. Костадин Дяков, 22. Диего Фераресо, 18. Станислав Костов, 90. Петър Атанасов
Старши треньор: Ферарио Спасов

Банско: Веселин Ганев, Атанас Спириев, Костадин Слаев, Вангел Стоянов, Иван Топузов, Юлиян Попев, Николай Иванов, Калоян Стоянов, Вайс Кьосов,  Петър Тончев, Благой  Наков

Керкез: Трябваше да вкараме още един гол, такива победи те пращат в Европа