2. Ботев (Пд)
  3. Ботев (Пд) постигна първа победа в Кипър с два късни гола (ВИДЕО)

Ботев (Пд) постигна първа победа в Кипър с два късни гола (ВИДЕО)

Станислав Костов напусна играта със спукана глава

Ботев (Пд) постигна първа победа по време на подготвителния си лагер в Кипър. С два гола в края „канарчетата” удариха 6-тия в първенството на Чехия – Дукла (Прага) с 2:0. Дебютен гол за тима на Станимир Стоилов вкара новото попълнение Борис Галчев, който откри резултата в 85-ата минута. Хабиб Бамого, който замени спукалия главата си Станислав Костов, оформи крайния резултат четири минути по-късно. В предишните си две проверки на Острова на Афродита Ботев завърши все наравно - 2:2 с руския Химки и 1:1 с полския Корона Киелце.

Срещата пропуснаха Лазар Марин, който получи ново разтежение в тренировката преди мача, и Бобан Грънчаров, който е зает с националния отбор на Македония за контролата с Дания. Иначе треньорът Станимир Стоилов направи 5 промени в сравнение с мача с Корона. Мъри започна с Марлон Перейра, Артур Енрике, Луис Педро, Костадин Дяков и Станислав Костов вместо с Йордан Христов, Бобан Грънчаров, Борис Галчев, Вандер Виейра и Иван Цветков. По план и Галчев, и Цветков трябваше да получат почивка и да не играят днес, но в 70-ата минута халфът се появи на мястото на Мариян Огнянов, а 15 минути по-късно вкара дебютното си попадение с жълто-черната фланелка.

През първото полувреме Ботев удари греда. В 25-ата минута Луис Педро получи топката на десния фланг, преодоля трима бранители на скорост, но ударът му в близкия ъгъл срещна лявата греда на вратата на Дукла.

Десет минути след подновяването на играта Станислав Костов напусна терена със спукана глава след единоборство във въздуха с футболист на Дукла. На неговото място влезе другият голмайстор Бамого, който впоследствие застана на върха на атаката.

В 74-ата минута бе отменен гол на Дукла поради засада, а междувременно над Агия Напа започна да се излива проливен дъжд.

Ботев откри резултата 5 минути преди края, когато Боби Галчев разстреля вратаря на Дукла с удар от 30 метра.

Бамого сложи точка на спора в 89-ата минута, когато се възползва от подаване на Христов при бърза контраатака и със силен удар в близкия ъгъл оформи крайното 2:0.

Следващата контрола на "канарите" е в събота срещу чешкия Теплице.

БОТЕВ (ПД) - ДУКЛА 2:0
85' Галчев
89' Бамого

БОТЕВ: Стаховяк (68-Андонов), Перейра, Спрокел (46-Рахов), Минев (60-Караславов), Артур, Иршак (79-Айтов), Огнянов (70-Галчев), Неделев (64-Вандер), Дяков (65-Христов), Педро (56-Павлов), Костов (55-Бамого)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

90` КРАЙ НА МАЧА!

89` ВТОРИ ГООООООЛ ЗА БОТЕВ!!! БЪРЗА КОНТРА НА БОТЕВ ЗАВЪРШИ С ПОДАВАНЕ НА ХРИСТОВ КЪМ БАМОГО, КОЙТО СЪС СИЛЕН УДАР В БЛИЗКИЯ ЪГЪЛ НАПРАВИ 2:0!

85` ГОООООООООООООООООЛ ЗА БОТЕВ! БОРИС ГАЛЧЕВ РАЗСТРЕЛЯ ВРАТАРЯ НА ДУКЛА С УДАР ОТ 30 МЕТРА!

83` Удар към вратата на Ботев, Андонов лови.

79` Владо Айтов заменя Томаш Иршак.

78` Малко не достигна на Рахов да засече топката във вратата на чехите след остро центриране на Артур.

75` Над Агия Напа се излива непрекъснат дъжд.

74` Отменен гол на Дукла заради засада.

72` Слаб удар на Йордан Христов.

70` Борис Галчев влиза на мястото на Мариян Огнянов.

68` Вратарска смяна в състава на "канарите" - Росен Андонов сменя Адам Стаховяк.

65` Йордан Христов заменя Костадин Дяков.

65` Ангел Рахов и Костадин Дяков организираха контраатака за Ботев, при която последният центрира в наказателното поле, но защитникът остана под топката.

64` Неделев е заменен от Вандер.

63` Неделев центрира опасно от десния фланг, но малко не достигна на Дяков да засече топката от малкия пеналт.

60` Асен Караславов заменя Веселин Минев.

56` Николай Павлов заменя Луис Педро. След последните две промени на върха на атаката на "канарчетата" е Хабиб Бамого, зад него действа Николай Павлов, а Тодор Неделев ще атакува по десния фланг.

55` Принудителна смяна в състава на Ботев. Станислав Костов напуска терена със спукана глава, след единоборство във въздуха с футболист на Дукла. На неговото място влиза Бамого.

50` В първите минути след почивката няма интересни положения пред двете врати.

46` Начало на второто полувреме. Една смяна в състава на Ботев - Ангел Рахов заменя Сивард Спрокел.

45` Край на първото полувреме.

30`
Първа голова опасност пред вратата на Ботев. След центриране в наказателното поле, футболист на Дукла свали топката с глава към Калуда, който от близо стреля в ръцете на Адам Стаховяк.

29` Луис Педро отново се измъкна от чешката защита, но си поведе дълго топката и бе изпреварен от вратаря.

25` Греда за Ботев!

19` Силен удар на Дяков срещна тялото на защитник на Дукла, а секунди по-късно Костов засече центриране на Артур отляво, но топката премина над вратата и кацна върху мрежата.

18` Костов получи топката в наказателното поле, освободи се от двама бранители и шутира силно от малък удар, но вратарят Рада успя да отклони топката в корнер.

15` В първия четвърт час Ботев владее повече топката от своя противник и действията се развиват по-често в половината на Дукла. До този момент обаче най-сериозната опасност си остава ударът на Неделев.

8` Тодор Неделев отправи силен удар в ръцете на вратаря. Това бе първият точен удар към една от вратите.

1' Начало на мача!

0' Галчев и Цветков получиха почивка от Станимир Стоилов и няма да вземат участие в контролата.

Стартов състав на Ботев (Пд): Адам Стаховяк, Марлон Перейра, Сивард Спрокел, Веселин Минев, Артур Енрике, Томаш Иршак, Мариян Огнянов, Тодор Неделев, Луис Педро, Костадин Дяков, Станислав Костов

Стартов състав на Дукла: Филип Рада, Жозе Ромера, Томаш Борек, Томислав Божич, Любош Калуда, Петр Мали, Нестор Албиах, Бинек Послех, Жан Сватонски, Лушак Детиня, Ондрей Вратсел

Novsport.com проследи най-интересните моменти от двубоя, предоставени от пресслужбата на Ботев (Пд)!

Керкез: Трябваше да вкараме още един гол, такива победи те пращат в Европа