2. Ботев (Пд)
  3. Ботев (Пд) разгроми Поли (Тимишоара)

Ботев (Пд) разгроми Поли (Тимишоара)

„Канарчетата” се наложиха с 4:1 в контролата си в Турция

Ботев (Пловдив) постигна категорична първа победа за 2016 г. „Канарчетата” се наложиха над Поли (Тимишоара) с 4:1 в контролна среща, която се проведе в комплекс „Титаник” в Анталия.

Резултатът бе открит в 15-ата минута от Рахави Кифуети. Той отправи силен удари звън наказателното поле, пращайки топката в долния ляв ъгъл.

Възпитаниците на старши треньора Николай Костов играха активно и създадоха няколко много опасни положения. В 31-ата минута Балтанов можеше да увеличи преднината си, но техничният му удар срещна гредата.

По-малко от минута след подновяването на играта Ботев удвои преднината си след гол на Божидар Васев. След добра атака по десния фланг 18-годишният Рангел Игнатов намери Васев пред наказателното поле, неговият изстрел се отклони от защитник и се спря в мрежата.

В 52-ата минута „канарчетата” направиха преднината си класическа. Тогава Рангел Игнатов се отскубна сам срещу вратаря. Младокът хитро изчака подкрепа от Алекс Колев и комбинира с тарана, който на празна врата направи аванса на "канарчетата" класически.

Четвъртият гол падна в 61-ата минута след отлична контра атака, започната от Алекс Колев и завършила с точен удар на Емил Камберов. Централният нападател на жълто-черните пресече пас в противниковата половина и напредна, след което изведе Камберов на стрелкова позиция и 19-годишният нападател отправи прецизен удар с левия крак в долния ляв ъгъл.

Крайното 4:1 бе оформено след късо разиграване от ъглов удар в 79-ата минута. Последва подаване към Бокшан през центъра на защитата на Ботев, който се разписа.

Керкез: Трябваше да вкараме още един гол, такива победи те пращат в Европа