2. Ботев (Пд)
  3. Ботев (Пд) удари Локо (Сф) при 17-годишните

Ботев (Пд) удари Локо (Сф) при 17-годишните

"Канарчетата" си тръгнаха с победа с 3:1 от София

Ботев постигна нова победа в Елитната юношеска група до 17 години. В мач от 24-ия кръг "канарчетата" се наложиха с 3:1 при визитата си на Локомотив (София). Двубоят се игра на изкуствения терен в столичния квартал "Драгалевци".

Капитанът на "жълто-черните" Петър Чалъков продължава да лекува контузия и отново не попадна в групата. Като титуляр започна Димитър Минчев, който в продължение на цяла седмица не бе водил тренировъчен процес заради грипно заболяване. Въпреки тези кадрови проблеми, момчетата на Иван Цветанов затвърдиха добрите впечатления от първия пролетен кръг, когато разгромиха с 5:1 Чавдар (Етрополе).

Пловдивчани стартираха по-добре мача срещу столичните "железничари" и наложиха натиск в първите минути. В 3-ата минута Исмет Рамадан навлезе на скорост в наказателното поле и стреля, но вратарят на домакините се намеси добре и спаси. В 13-ата минута Здравко Дерменов центрира отдясно, а Иван Киревс глава прати топката в мрежата на "червено-черните", които днес играха с резервния си екип - 0:1. В 16-ата минута Атанас Пашалиев изпрати топката в пенала на Локомотив, вратарят не се намеси добре и кълбото попадна в Рамадан, който стреля, но ударът му бе блокиран.

От средата на първата част домакините се активизираха и изравниха играта, като в някои периоди дори имаха превес. В 19-ата минута центриране в наказателното поле на "канарчетата" бе засечено с глава, но топката мина над вратата. В 30-ата минута ново центриране не бе преценено добре от Димитър Стамболийски, който изби неуверено, топката се озова в играч на домакините и той стреля, а вратарят с прекрасен рефлекс изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар играч в "черно-бяло" бе оставен непокрит и с глава изравни - 1:1.

По подобие на първото полувреме, в първите минути на втората част "жълто-черните" бяха по-активни. В 42-ата минута, след ъглов удар, топката попадна в Иван Кирев и той стреля от границата на наказателното поле, а кълбото профуча на сантиметри от левия страничен стълб. В 51-ата минута Иван Кирев намери Йосиф Табаков и нападателят стреля с глава, но право във вратаря, който улови без проблем.

Следващите 60 секунди на срещата се оказаха решаващи за крайния изход. В 52-ата минута Милко Георгиев получи отличен пас зад защитата на Локомотив, напредна и останал очи в очи с вратаря стреля, стражът първоначално спаси, но топата отново попадна в крилото, който този път не пропусна - 1:2. Секунди по-късно коженото кълбо стигна до вратаря на "железничарите", който изби нескопосано топката и тя се озова в Йосиф Табаков, а той с хладнокръвен удар отбеляза поредното си попадение от началото на сезона - 1:3.

В 58-ата минута "жълто-черните" направиха изключителен пропуск. Стражът на домакините отново не успя да изчисти добре топката и тя попадна в Иван Кирев, който обаче останал очи в очи с вратаря пропусна. Този пропуск можеше да струва скъпо на пловдивчани, тъй като в следващите минути домакините изпуснаха няколко много добри ситуации. В 59-ата минута се получи кратко меле в наказателното поле на ботевистите и последва удар, но Стамболийски се намеси добре и изби.

При последвалия корнер играч в "черно-бяло" засече топката с глава, а кълбото се отклони от страничния стълб. В 72-ата минута футболист на домакините стреля от границата на наказателното поле, но топката премина над вратата. 4 минути преди края на двубоя домакините направиха нов пропуск. Футболист на столичното Локо стреля, Стамболийски се намеси отлично и спаси, но кълбото се озова в друг футболист на домакините, който прати топката над вратата.

По този начин Ботев вече има актив от 46 точки и заема 7-ото място във временното класиране. "Жълто-черните" обаче изостават на едва 5 точки от третия ЦСКА. В следващия кръг "канарчетата" са домакини именно на "армейците", като мачът е тази сряда от 14:00ч. на базата в "Коматево".
Керкез: Трябваше да вкараме още един гол, такива победи те пращат в Европа