2. Ботев (Пд)
  3. Ботев Пловдив тръгна с победа при новия треньор (ВИДЕО)

Ботев Пловдив тръгна с победа при новия треньор (ВИДЕО)

"Канарчетата" надвиха с 1:0 съименниците от Гълъбово

Желко Петрович започна с успех периода си начело на финалиста в турнира за Купата на България Ботев (Пловдив). Макар и в неофициален мач, неговите момчета победиха с 1:0 Ботев (Гълъбово). Единственото попадение в първата за "канарчетата" това лято проверка реализира талантът Кристиан Добрев. Младата надежда на пловдивчани се разписа в 69-ата минута.

Първата добра възможност за гол в срещата се откри пред Антон Карачанаков в 12-ата минута. Друг бивш футболист на ЦСКА - Александър Тонев, получи топката по лявото крило и напредна към наказателното поле, след което я върна към точката за дузпата, където бе Карата. Бързакът обаче не успя да овладее по най-добрия начин, след което, озовал се фронтално срещу вратата на тима от Гълъбово, стреля неточно.

В 69-ата минута "канарчетата" успяха да излязат напред в резултата, след като голямата им надежда Кристиан Добрев засече с шпагат на втора греда прострелно успоредно центриране отляво.

Попадението на младока се оказа достатъчно, за да започнат “жълто-черните” с успех не само контролите си това лято, но и периода си с Желко Петрович начело.

Ботев (Пловдив) - Ботев (Гълъбово) 1:0
1:0 Добрев 69

Ботев (Пд): 99. Аргилашки, 28. Филипов, 3. Пиргов, 5. Димитров, 2. Кардосо, 17. Балтанов (к), 77. Ван Арнем, 8. Неделев, 11. Добрев, 7. Тонев, 9. Карачанаков
Резерви: 22. Георгиев, 21. Ангелов, 6. Ничев, 20. Клустър, 18. Терзиев, 25. Марин, 27. Чернев, 14. Шопов, 23. Тонев, 29. Динев, 39. Казаков
Старши-треньор: Желко Петрович

Ботев (Гълъбово): 1. Вълков, 5. Радев, 7. Катранков, 19. Иванов, 11. Смилков, 99. Чанев, 15. Димитров, 98. Халил, 92. Рошев, 9. Костов, 8. Трайков
Резерви: Ангелов, Винков, Ем. Иванов, Зотев, Янков, Коларов, Ив. Иванов
Старши-треньор: Саша Симонович
Керкез: Трябваше да вкараме още един гол, такива победи те пращат в Европа