2. Ботев (Пд)
  3. Ботев прегази съгражданите от Евроколеж и продължава безапелационно към осминафиналите (видео)

"Канарчетата" се класират за следващата фаза с общ резултат 9:1

Отборът на Ботев (Пловдив) преминава с лекота към осминафиналите в турнира за Купата на България след като разгроми съгражданите си от Евроколеж с 6:1. По този начин с общ резултат 9:1 „канарчетата” продължават напред към следващата фаза.

Хеттрик на стадион „Беркут” в Брестник отбеляза Станислав Костов. Именно благодарение на него „жълто-черните” поведоха в 22-ата минута, след като младокът засече с глава отлично центриране на Артур Енрике.

Седем минути по-късно Костов удвои преднината на домакините след като бе изведен сам срещу вратаря от Костадин Дяков.

Резултатът доби класическо изражение в 40-ата минута, когато Енрике получи подаване на чиста позиция и елегантно преодоля стража на гостите.

Голеадата в Брестник продължи и след почивката. В 57-ата минута Ангел Рахов засече от воле центриране на Ивайло Димитров и покачи на 4:0.

Отборът на Евроколеж все пак стигна до почетно попадение в 69-ата минута, когато бившият любимец на Ботев Васко Василев реализира дузпа за всеобща радост по трибуните.

Момчетата на Ферарио Спасов обаче не показаха никаква милост към своя съперник и продължиха да бележат. В 75-ата минута Станислав Костов вкара третия си гол след асистенция на Костадин Дяков.

Самият Дяков оформи крайния резултат десет минути преди края, преодолявайки хладнокръвно стража на гостите.

По този безапелационен начин тимът на Ботев си проправи път към осминафиналите, а неговият следващ съперник ще стане ясен в понеделник.

Керкез: Трябваше да вкараме още един гол, такива победи те пращат в Европа