2. Ботев (Пд)
  3. Шиляк отказа да подаде оставка

Шиляк отказа да подаде оставка

Наставникът обвини журналистите за напрежението в клуба

Треньорът на Ботев Ермин Шиляк изрази мнение, че ситуацията в клуба не е толкова тежка, колкото бива изкарвана от журналистите. Това стана след поражението от Берое - 1:3. Той отказа да подаде оставка след слабите резултати на тима.

"Видяхте, че в последните минути и на двете полувремена ни вкараха, но дотогава играехме много добре. Особено до първия гол. Показахме добри неща на терена. Контролирахме играта.

"През второто полувреме се опитахме да променим някои неща. Отворихме се. Берое се възполвазваха от ситуацията, те имат бързи играчи. Играхме срещу добър отбор. Няма как да сме доволни, защото загубихме. И трите гола дойдоха след наши грешки," анализира той.

"Положението не е толкова негативно, колкото журналистите искате да го изкарате. Ситуацията е трудна. В турнира за Купата не беше никак лесно - в другите страни също има отбори, които губят от такива от трета дивизия. Не само ние грешим. И Лудогорец греши. Тук се вдига твърде много шум, не знам защо. Загубихме срещу Славия. Надявам се, че ще можем да спечелим в следващия  мач. С този състав е това положението. Гледате твърде назад, а е нужно да гледаме повече напред.

"Аз съм професионалист, имам контракт и ще го изпълнявам. Продължавам в клуба, ще говорим с президента. Утрото е по-мъдро от вечерта," обясни Шиляк на въпрос дали ще подаде оставка.

Той разкри, че в клуба може да влезе в нов спонсор и от това ще зависи и селекцията през зимата. Шиляк не пропусна да уточни, че в договора му няма неустойка и той иска повече позитивно отношение от феновете.

Керкез: Резултатът с който бием няма значение за мен, започнахме мача много лошо