2. Ботев (Пд)
  3. Царско село удари Ботев (Пловдив) с 3:2 в контрола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Царско село удари Ботев (Пловдив) с 3:2 в контрола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Васил Шопов с два гола срещу бившия си отбор

Царско село постигна нова победа в контролните срещи това лято. Този път с 3:2 бе победен Ботев Пловдив.

Царско село започна силно двубоя и до 15-ата минута поведе с 2:0. Още в 7-ата минута пред Петър Атанасов се отвори добър шанс за гол, но ударът му бе блокиран. В 10-ата минута обаче гол падна. Христо Попадийн изведе перфектно Васил Шопов, който с диагонален удар отбеляза първото попадение в срещата.

Само 4 минути по-късно резултатът стана 2:0. Футболист на Ботев Пловдив върна трудна топка към своя вратар Християн Славков. Той излезе извън наказателното поле, но топката го прехвърли. Славков опита да се върна и да я изрита, но не му се получи. В същото време Ален Стеванович догони топката, върна я към Петър Атанасов, който я копна към Васил Шопов и халфът отбеляза второто си попадение в срещата.

В 22-ата минута резултатът можеше да стане и 3:0. Миси Мезу даде чудесен пас към Петър Атанасов, който центрира успоредно, но Ален Стеванович не успя да засече топката.

Гостите отправиха първия си удар към вратата на Янко Георгиев в 24-ата минута, когато Николай Минков стреля в аут.

Минутка по-късно главният рефер Георги Димитров показа заслужен жълт картон на Атанас Чернев, който удари с лакът Васил Шопов, което доведе до аркада на лицето на футболиста.

В 27-ата минута Атанас Илиев стреля от дистанция, но право в ръцете на Янко Георгиев.

Най-чистото положение за гостите бе в 28-ата минута. Тогава Атанас Илиев даде добър извеждащ пас към Маркиньос, който излезе сам срещу Янко Георгиев, прехвърли го, но топката излезе в аут.

В началото на второто полувреме в игра за Царско село се появиха Християн Василев, Иван Бандаловски, новото попълнение Милан Йокич, Лукас Диас и Милчо Ангелов.

Само няколко минути след старта на втората част не бе зачетен гол на Царско село. Лукас Диас даде перфектен пас към Милчо Ангелов, който финтира вратаря и вкара в мрежата, но страничния рефер маркира спорна засада.

Лукас Диас имаше две поредни добри ситуации за гол в рамките на две минути. При първата стреля в аут, а при втората стреля от границата на наказателното поле, но топката се удари в гредата.

Гостите от Пловдив успяха да намалят в 63-ата минута. Тогава те направиха добра атака отляво и Николай Минков получи центриране в наказателното поле, овладя топката и я вкара във вратата на Християн Василев.

Керкез: Трябваше да вкараме още един гол, такива победи те пращат в Европа