2. Ботев (Пд)
  3. Юноши на Ботев (Пд) завършиха втори на турнира в Германия

Юноши на Ботев (Пд) завършиха втори на турнира в Германия

Надпреварата се проведе на 24 и 25 юни в Щутгарт

Юношите на Ботев от набор 2006 завършиха на второ място на силния турнир Scharr Nations Cup. Надпреварата се проведе на 24 и 25 юни в Щутгарт, Германия.

"Жълто-черните" стартираха силно и финишираха първи в груповата фаза. При следващото разделение "канарчетата" отново станаха в първи в потока си, след победи над чешките Славия (Прага) и Дукла (Прага).

На четвъртфиналите момчетата на Стоян Ангелов победиха с 1:0 гръцкия ПАОК. На полуфиналите пловдивчани продължиха великолепното си представяне и се наложиха със същия резултат над английския Про Директ-Сокър Академи, който е филиал на Саутхямптън.

Във финала ботевистите допуснаха поражение с 0:4 от Рапид (Виена). Срещата се разви лошо за "канарчетата" и те инкасираха два бързи гола в първите минути, което се оказа решаващо за загубата.

В крайното класиране "жълто-черните" оставиха зад гърба си отбори като Ювентус, Нюрнберг, Лех Познан, Фрайбург и други елитни западно-европейски тимове.

Керкез: Трябваше да вкараме още един гол, такива победи те пращат в Европа