2. Ботев (Вр)
  3. Етър надви Ботев (Враца) и записа първи домакински успех през сезона

Етър надви Ботев (Враца) и записа първи домакински успех през сезона

"Болярите" спечелиха мача на стадион "Ивайло" с минималното 1:0

Етър (Велико Търново) постигна втора победа в родната „А” група от началото на сезона, след като днес се наложи с минималното 1:0 срещу Ботев (Враца) в мач от 10-ия кръг на българския шампионат. Двубоят се проведе на стадион „Ивайло” във Велико Търново, а единственото попадение в срещата отбеляза Красен Трифонов през втората част. Това бе първи успех за Етър в шампионата като домакин от началото на сезона.

Още във 2-ата минута Илия Илиев отправи удар към вратата на домакините, но кълбото премина над напречната греда. Етър отвърна с изстрел на Яшар Такак, но топката прелетя покрай вратата. В 12-ата минута домакините пропуснаха добра възможност за отбелязване на гол, след като Саидходжа излезе на чиста позиция, сам срещу стража на Ботев (Враца), но бе застигнат от защитник на гостите и кълбото бе изчистено в ъглов удар.

В средата на първата част удар с глава на Маркети не попадна в рамките на вратата, а в 28-ата минута Якимов стреля към Димитров, но вратарят на домакините улови кълбото. Малко след това Красен Трифонов центрира кълбото в наказателното поле, а Саидходжа стреля с глава, но над вратата.

В 41-ата минута Такак центрира в наказателното поле, вратарят Иванов не успя да улови кълбото, но домакините не се възползваха от това и не се стигна до гол. В 45-ата минута удар на Николай Христов не попадна в целта, а на почивката резултатът бе 0:0.

Етър успя да излезе с гол напред в 54-ата минута, когато Хикмет изпълни пряк свободен удар, а след това Красен Трифонов успя да прати кълбото в мрежата на гостите. Малко след като изтече час игра от началото на мача, тимът от Велико Търново можеше да достигне до нов гол, след като Такак комбинира със Саидходжа, а той изведе на чиста позиция Нери, но кълбото бе изчистено в ъглов удар. В 65-ата минута Ботев (Враца) получи отличен шанс да изравни - Романов стреля, но кълбото срещна горния стълб, а след това бе уловено от вратаря Димитров.

До края на мача Ботев (Враца) се опита да изравни, но с неточни удари се отчетоха Амендоли и Илиев. Така Етър спечели мача с 1:0 и вече е с актив от 7 точки, като изплува от дъното и в момента се намира на 14-ата позиция. Ботев (Враца) също е със 7 пункта и се намира на 15-ото място.