2. Ботев (Вр)
  3. Царско село изпусна Ботев във Враца (ВИДЕО)

Царско село изпусна Ботев във Враца (ВИДЕО)

И двата отбора остават в дъното на таблицата

Царско село изпусна да победи Ботев във Враца. Първата среща за 16-ия кръг на efbet лига завърши 0:0. Тимът, воден от Любослав Пенев може да съжалява, че не си тръгна с трите точки от Враца. Гостите от София бяха по-активния тим през по-голямата част от мача, но пропуските и добрите изяви на Красимир Костов лишиха Царско село от победата.

Царско село създаде първата опасност в мача във 2-ата минута. Ален Стеванович се озова на върха на атаката на Царско село и стреля, но право в ръцете на Костов. Царско село организира добра атака в 8-ата минута. Димо Бакалов и Ален Стеванович направиха двойно подаване, след което последният стреля, но много неточно в аут. В 15-ата минута Васил Шопов центрира в наказателното поле на Ботев, където Димо Бакалов бе оставен непокрит и стреля, но слабо и Красимир Костов спаси.

Лукас Диас преодоля в 32-ата минута Антонио Георгиев, след което стреля, получи се рикошет в играч на Ботев Враца, а топката премина застрашително близо от левия стълб на вратата на Костов и излезе в корнер, след който не се получи нищо опасно.

Матеус Касини центрира от фал в 37-ата минута в наказателното поле на Царско село, където Янко Георгиев излезе да улови топката, но се сблъска с Васил Шопов и я изпусна. Тя попадна в Йоан Бауренски, който шутира, но Георгиев се намеси отново и този път успя да спаси.
Футболистите на Ботев Враца имаха претенции за дузпа в 57-ата минута, но съдията Волен Чинков подмина ситуацията, а ВАР се съгласи с решението на рефера. След центриране от корнер в наказателното поле на Царско село, Дориан Бабунски стреля с глава, след което имаше претенции, че играч на гостите е играл с ръка.

Царско село пропусна две много добри възможности да поведе в резултата в 77-ата минута, само в рамките на няколко секунди. Първо след центриране от корнер в наказателното поле на Ботев се получи разбъркване, а топката попадна във Васил Шопов, който стреля, но Красимир Костов се намеси и спаси. Малко по-късно Лукас Диас подаде към Миси Мезу, който овладя топката на гърди, след което стреля, но Костов демонстрира чудесен рефлекс и успя да избие в корнер.

Пред Миси Мезу се откри не лоша възможност в 80-ата минута, когато той стреля от дистанция, но неточно в аут.
След този кръг и двата отбора остават в дъното на таблицата. Царско село е последен с 11 точки, докато Ботев има 13.

Следващият кръг Царско село приема Левски, а Ботев гостува в Пловдив на другия Ботев.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ

БОТЕВ ВРАЦА:

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 5. Костадин Ничев, 18. Илия Миланов, 77. Мартин Николов, 6. Антонио Георгиев, 94. Юлиан Ненов (90 - 23. Иван Митрев), 88. Йоан Бауренски (68 - 14. Антон Фасе), 16. Матеус Касини (58 - 28. Красимир Тодоров), 20. Дориан Бабунски, 22. Диего Фераресо, 11. Виктор Василев (68 - 21. Сержиньо)

резерви: 33. Христо Георгиев, 2. Валери Христов, 21. Сержио да Силва, 14. Антон Фасе, 24. Стефан Гаврилов, 23. Иван Митрев

Треньор: Даниел Моралес

Царско село: 1. Янко Георгиев, 3. Мартин Кавдански, 21. Венцислав Всилев, 25. Александър Александров, 83. Христо Попадийн, 80. Карлос Охене, 10. Лъчезар Балтанов, 93. Васил Шопов (90 - 77. Луи Нганиони), 7. Димо Бакалов (58 - 29. Гаетан Миси Мезу), 12. Лукас Диас, 8. Ален Стеванович (73 - 20. Петър Атанасов)

резерви: 30. Християн Василев, 4. Дилян Георгиев, 77. Луи Нганиони, 88. Никола Колев, 20. Петър Атанасов, 9. Милчо Ангелов