2. Бойни спортове
  3. 265 джудисти участват на държавното отборно първенство в Сливен

265 джудисти участват на държавното отборно първенство в Сливен

Съставът на “Еврохолд” (Сливен) спечели първото място в групата на момичетата по време на държавното отборно първенство по джудо, което се провежда в Сливен. Втори се класираха представителките на Кентавър (Дряново), а на трета позиция са тимовете на Илинден (София) и Дряново, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен. През първия състезателен ден от надпреварата в града под Сините камъни участват общо 265 състезатели от 46 клуба в страната, разделени на три възрастови групи. До края на деня ще се определят отборните шампиони и в групите на момчетата и младежите.

Съставът на “Еврохолд” (Сливен) спечели първото място в групата на момичетата по време на държавното отборно първенство по джудо, което се провежда в Сливен. Втори се класираха представителките на Кентавър (Дряново), а на трета позиция са тимовете на Илинден (София) и Дряново, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

През първия състезателен ден от надпреварата в града под Сините камъни участват общо 265 състезатели от 46 клуба в страната, разделени на три възрастови групи. До края на деня ще се определят отборните шампиони и в групите на момчетата и младежите.

Държавното отборно първенство официално бе открито от генералният секретар на БФ по джудо Асен Коруджиев, който връчи почетни плакети на председателите на четирите сливенски клуба, домакини на състезанието – АСК Сливен, СК "Хаджи Димитър", СК “Еврохолд” и СК Тополчане. Съорганизатор на държавното първенство е Община Сливен.

Утре първенството продължава, като на трите татамита в спортна зала “Васил Левски” ще се представят и джудистите при юношите младша и старша възраст.