2. Бойни спортове
  3. 5 от 5 за Виталика на държавното по кикбокс

5 от 5 за Виталика на държавното по кикбокс

В Морската ни столица треньорът Цветан Кузманов заведе петима състезатели, като и петимата се завърнаха с отличия

5 от 5. Такава е равносметката  за монтанския спортен клуб  Виталика от завършилия в град Варна кръг от държавното първенство по кикбокс. В Морската ни столица треньорът Цветан Кузманов заведе петима състезатели, като и петимата се завърнаха с отличия.

При юношите мл.в. Георги Славков спечели сребърен медал в кат. до 54 кг. По-големият му брат Марислав Славков също игра финал, но в кат. до 67 кг при юношите ст.в. В спор за титлата монтанският кикбоксьор бе ощетен от съдиите, които дадоха победата с 2:1 на представителя на СК Тракия (Пловдив). При младежите до 19 г. Борис Максимов остана на трето място в кат. до 75 кг.

„Боби е на 17 години, а на тази възраст две години са много голяма разлика”, заяви за Novsport.com треньорът на Виталика Цветан Кузманов.

Останалите две отличия за Монтана донесоха при девойките до 19 г. Ралица Станчева (55) и Йоана Първанова (70), които загубиха финалните си срещи и останаха със сребърни отличия в своите категории.