2. Бойни спортове
  3. Българска каратека спечели сребро на световата купа в Лашко

Българска каратека спечели сребро на световата купа в Лашко

Състезателят на БНФК Садък Алиосман Садък спечели сребърен медал в оспорвана борба с 62-ма състезатели в категорията си

На 15 и 16 март 2014 г. се проведе състезание - Световна купа Лашко, Словения KARATE 1 WWC - официално състезание на Световната карате федерация. В състезанието участваха 42 държави със 494 състезатели.

Националният отбор мъже и жени на Българската национална карате федерация беше представен от три каратеки: Александра Стублева – 68 кг, Стефан Петков – 75 кг. и Садик Садик - 84 кг. Старши треньор на Националните обори на БНФК е Николай Цанев. В българскта делегация беше и Генералният секретар на БНФК Георги Ривов, който беше съдия на турнира.

Състезателят на БНФК Садък Алиосман Садък спечели сребърен медал в оспорвана борба с 62-ма състезатели в категорията си. На финала българският каратека се състезава с украинеца Иля Никулин. Стефан Петков се класира на 7-мо място, достигайки до четвърт-финал.

Участието на каратеките на БНФК в Световната купа в Словения е част от подготовката за Европейското първенство за мъже и жени в Тампере, Финландия, което ще се проведе от 30 април до 4 май 2014 г.