2. Бойни спортове
  3. Българските боксьори спечелиха 7 титли от турнира "Емил Жечев"

Българските боксьори спечелиха 7 титли от турнира "Емил Жечев"

Състезанието се проведе на базата в Дианабад

Българските боксьори завършиха със 7 златни медала в шестото издание на Мемориала „Емил Жечев“. Родните таланти се представиха на много високо ниво в турнира, който е част от подготовката им за европейското първенство за младежи, което ще се проведе в София през следващия месец. Състезанието се проведе на базата в Дианабад.

След титлата, която спечели Кирил Борисов (+92 кг) в сряда, днес шампиони станаха още шестима български боксьори. Със златни медали се окичиха Любослав Методиев (54 кг), Димо Тониев (57 кг), Тони Илиев (60 кг), Любомир Ангелов (67 кг), Стелиан Страхилов (75 кг) и Георги Стоянов (86 кг).

Методиев победи с 2:1 гласа испанеца Рафаел Лосано. В изцяло българския финал Тониев се справи с 3:0 над Павел Манов, а Илиев надделя със същия резултат над Марван Маслард (Швейцария). Ангелов победи с 2:1 Суко Ганда Кубали (Испания), Страхилов записа успех със същия резултат над Марху Каманга (Швейцария), а в последния мач Стоянов срази с 3:0 Таулант Якупи (Косово).

Равносметката за българските боксьори от турнира е седем златни, два сребърни и три бронзови медала.