2. Бойни спортове
  3. Бетина Темелкова първа и на Световните игри в Анкара

Бетина Темелкова първа и на Световните игри в Анкара

Представителката на СК “Хаджи Димитър” /Сливен/ Бетина Темелкова зае първото място в турнира по джудо от Световните детски игри в Анкара

Представителката на СК “Хаджи Димитър” /Сливен/  Бетина Темелкова зае първото място в турнира по джудо от Световните детски игри в Анкара.

Талантливата състезателка от Сливен се наложи в категория до 48 килограма, като до финала изигра три срещи.

“На финала Бетина срещна представителката на Русия, която я превъзхождаше физически, но нашето момиче показа класата си и успя по най-добрия начин да я победи.

Преди това в предварителните кръгове направи трудна среща и срещу румънската състезателка, но и там победата беше в наша полза”, каза пред кореспондента на Novsport.com в Сливен треньорът Георги Велев, който също бе на игрите в Анкара.

Днес тандемът състезател – треньор се завърна от надпреварата и отново е  в залата за подготовка към поредното предизвикателство.

Световните детски игри се проведоха в рамките на 10 дни от 22 април до 1 май, като в 15 вида спорт участваха над 3 000 спортисти. България освен в джудото се включи и в надпреварата по борба, хандбал и тенис на маса.