2. Бойни спортове
  3. Бетина Темелкова спечели златен медал (аудио)

Бетина Темелкова спечели златен медал (аудио)

Най-добрата джудистка в страната и на Балканите в категория до 48 килограма Бетина Темелкова от СК “Хаджи Димитър” /Сливен/ се изкачи на нов връх в кариерата си, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

Талантливата и характерна с упоритостта си състезателка спечели златен медал на Световната купа по джудо за девойки и юноши младша възраст. Проявата се проведе в унгарския град Гьор, където се представиха над 250 млади състезатели от 15 държави.

Темелкова спечели първото място, след като на финала срещна и победи силната представителка на Полша.

Сливенският СК “Хаджи Димитър” участва в турнира със 7 джудисти. Малко не достигна на Натали Сосерова в категория до 44 кг и на Румен Радев в категория до 45 килограма да се окичат с бронзови медали. В спор на малкия финал те отстъпиха на съперниците си и заеха пети места.

Как видя поредната надпревара и за пътя си към победата в Гьор, чуйте Бетина Темeлкова в прикачения звуков файл.