2. Бойни спортове
  3. Боксьорите ни с отличен старт в Скопие

Боксьорите ни с отличен старт в Скопие

Днес в Скопие започна 40-ият юбилеен боксов турнир "Златен гонг 2010" за мъже. На ринга се качват елитни състезатели от България, Куба, Русия, Албания, Чехия, Италия, Македония, Босна и Херцеговина, Черна гора, Румъния, Сърбия и Полша

Днес в Скопие започна 40-ият юбилеен боксов турнир "Златен гонг 2010" за мъже. На ринга се качват елитни състезатели от България, Куба, Русия, Албания, Чехия, Италия, Македония, Босна и Херцеговина, Черна гора, Румъния, Сърбия и Полша. България е представена с пълен състав във всичките 10 категории, а треньор е Димитър Пехливанов - помощник треньор на българския национален отбор. Технически делегат на турнира е членът на изпълнителния комитет на Европейската боксова конфедерация и президент на Българската федерация по бокс Марин Димитров. В първия ден от турнира победи за България извоюваха Калин Маврудиев и Антон Павлов. В среща в категория до 60 килограма Калин Маврудиев победи по точки Елтон Канай (Албания) - 13:5 точки.

В среща в категория до 64 килограма Антон Павлов постигна победа по точки над македонския боксьор Горан Антич - 6:5 точки. За тазгодишното издание на турнира "Златен гонг" е осигурен награден фонд - победителят във всяка категория ще получи по 600 евро, като парите са отпуснати от министъра на спорта на Македония, съобщиха на спортна редакция на БТА по телефона от Скопие от българската боксова делегация. Състезанието се излъчва по сателитен канал на Македонската национална телевизия.