2. Бойни спортове
  3. Далаклиев завоюва златото на държавното по бокс

Далаклиев завоюва златото на държавното по бокс

Световният шампион по бокс Детелин Далаклиев спечели очаквано златния медал от държавното лично първенство в категория до 54 килограма.

В един от общо 11-те финала в Добрич боксьорът на Мизия (Плевен) надви с 3:1 Елиян Димитров от Победа-Черноморец (Бургас). В категория до 91 килограма златото спечели Тервел Пулев от Национал (София), след като Деян Петров от Спартак (Плевен) получи лекарска забрана за участие в мача поради подуване на ръката.

Други два финала - в категории до 48 и до 51 килограма също не се състояха поради медицински причини. При най-тежките, категория над +91 килограма, победител стана Румен Кендов от БК Пламен Янков (София), който надви на финала Жеко Жеков от НСА с 4:2. Най-категоричната победа пък бе за Мариян Момчев в категория до 81 килограма.

Състезателят от Добруджа (Добрич) срази Ивайло Тонков от Викинг (Варна) с 9:0.