2. Бойни спортове
  3. Джудистите на "Еврохолд" - Сливен донесоха нов успех за града

Джудистите на "Еврохолд" - Сливен донесоха нов успех за града

С безспорен успех завърши Първият Международен турнир по джудо за момчета и момичета в Сливен. Турнирът се проведе в новата зала „Васил Левски” в Сливен. „Състезанието по джудо беше едно от най-добрите състезания, които са се провеждали в България, това е мнението на ръководството, както и на председателя на българската федерация по джудо Асен Кораджиев”, съобщи президентът на спортен клуб „Еврохолд” Лъчезар Темелков.

Гости на турнира, организиран от Спортен клуб „Еврохолд”, с подкрепата на Община Сливен и Българска федерация по джудо, бяха Асен Кораджиев, председател на БФ по джудо, Николай Даков, регионален представител на ДАМС-Сливен и Емилия Желева, директор на 11 то СОУ ”Константин Константинов” - Сливен. В турнира участваха 250 джудисти от 18 клуба от България и един от Александриево, Румъния. Във възрастова група за момчета и момичета до 16 годишна възраст на I-во място се класира клубът на „Еврохолд”-Сливен с 92 точки, на II-ро „Чавдар”- Троян с 38 точки, на III-то „Хаджи Димитър” - Сливен с 33 и „Олимпия” Козлодуй на IV-то място с 26 точки. При класирането на възрастова група младша възраст на I-во място е “Олимпия” - Козлодуй с 55 точки, на II-ро „Кентавър”-Дряново с 46, на III-то място „Еврохолд”-Сливен с 38 и на IV-то „Кодокан” - Пазарджик с 29 точки. „Ние нямаме отбор младша възраст, затова в категорията играха момичета и момчета, които се представиха достойно. Турнирът беше на изключително високо ниво, както организационно, така и технически, и може би ще бъде вече един традиционен турнир, който ще се провежда всяка година”, допълни Лъчезар Темелков.

Класиране на СК”Еврохолд”-Сливен при U-13-Момичета:1-во място заеха,Виделина Василева в кат.33 кг,Бетина Темелкова в кат.40 кг и Камелия Георгиева в кат.48 кг.На второ място се класираха-Илина Стоянова в кат.40 кг,Полин Балева в кат.48 кг,и Сузан Кермедчиева в кат.52 кг.Трето място заеха-Елена Костадинова в кат.33 кг,Веселина Николова в кат -36 кг, и Веселина Андонова в кат.48 кг.

При момчета U-13-Класиране:1 во място заеха:Александър Иванов-в кат.27 кг,Цветомир Петков в кат.30 кг,Иван Стефанов в кат.34 кг,и Калоян Раднев в кат.42 кг.Второ място заеха-Божидар Темелков в кат.42 кг,Атанас Господинов в кат.50 кг.Трето място за Деян Василев-кат.27 кг,и Александър Стефанов в кат.30 кг.Класиране при U-15-Момичета:Първо място-Виделина Василева кат.32кг,Бетина Темелкова кат.40 кг.Трето място за Веселина Николова в кат.36 кг, Илина Стоянова в кат.40 кг,и Мидия Ахмед в кат.48 кг.При момчетата класирането е следното:Първо място за Християн Иванов в кат.30 кг.Трето място за Иван Стефанов кат.34 кг,и Калоян Раднев в кат.42 кг.